Plocha

Odlišností oproti operačnímu systému Windows je, že na ploše nejsou umístěny žádné ikony aplikací, souborů nebo složek. Zkuste plochu používat pouze jako odkládací prostor. Plocha neslouží ke spouštění aplikací a dokonce jí nesvědčí ani dlouhodobé odkládání souborů.

Plocha

Soubory patří do složek

Čím dříve se pokusíte na plochu neodkládat všechny dlouhodobě používané soubory, tím pro vás lépe. Operačnímu systému nesvědčí dlouhodobě uložené velké množství souborů na ploše, protože ta je neustále aktivní. Pokud budou soubory zbytečně kapacitně náročně, mohou chod vašeho Maca zpomalit. K ukládání souborů využijte složky ve vašem domovském adresáři a k rychlému přístupu k nim můžete použít dock.

Plocha a připojená zařízení

Na ploše však můžete mít viditelné připojené jednotky. Například když připojíte externí disk, okamžitě se na ploše objeví.

Nastavení zobrazení

Z horní nabídky Zobrazení, pokud máte aktivní Finder, můžete měnit možnosti zarovnání a řazení položek na ploše. Nabídka Volby zobrazení zobrazí dialogové okno, kde můžete toto nastavení upřesnit. Naopak zobrazené položky na ploše můžete nastavit z nabídky Finder a Předvolby, kde hned na první záložce je možné nastavit, které položky se mají na ploše zobrazit.

Tip

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.