Zálohování

O tom, že je dobré zálohovat, slyšel snad každý uživatel počítače. Mac vám to usnadní tak, že zálohy budou vlastně zábava. Tak teď už opravdu začněte!

Potřebujete jen externí disk

Je to opravdu tak jednoduché. macOS obsahuje nástroj zvaný Time Machine, který se o celou zálohu postará automaticky sám. Připojíte externí disk a automaticky se Mac zeptá, zda jej použít na zálohy. Toto rozhodnutí můžete kdykoli změnit v Předvolby systému a části Time Machine, kde opravdu prakticky naleznete jen možnost zapnutí nebo vypnutí.

  • Jaký disk si pořídit? Koupit externí disk pro Mac je snadné. Více informací tak naleznete v navazujícím článku.
Time Machine

Vyloučení složek ze záloh Time Machine

Jedna zajímavá volba nastavení zálohování však existuje. V pravé dolní části okna se nachází tlačítko Volby…, kde můžete vybrat složky, které budou ze zálohování vynechány. Můžete tak vynechat složky, které jsou kapacitně náročné a jejich obsah pro vás není tolik cenný. Mohou to být filmy, seriály nebo klidně virtuální stroj s Windows, kde data budete zálohovat ručně, případně tam žádná nejsou.

Tip

Time Machine

Time Machine ja nástroj pro zálohování počítače Mac a také prohlížení záloh. Zálohy se pořizují včetně změn, tudíž díky speciálnímu prostředí Time Machine se můžete opravdu jako ve stroji času pohybovat historicky zpět tak, jak se soubory na vašem Macu měnily. O nic již nepřijdete.

Time Machine

Kompletní obnova nikdy nebyla snažší

Pokud si koupíte nový Mac, stačí pouze obnovit zálohu Time Machine a ocitne se tam, kde jste opustili váš původní Mac, včetně všech systémových nastavení. Zkrátka vše bude na svém místě.

Time Capsule

Pokud máte přenosný počítač Apple, je na zvážení koupě Time Capsule, což je zařízení společnosti Apple, které krom toho, že vytvoří kvalitní bezdrátovou síť Wi-Fi, tak navíc obsahuje pevný disk o kapacitě 2 nebo 3 TB. Největší výhodou je, že už vůbec nemusíte na nic myslet, natož připojovat disk kabelem. Mac se o veškeré zálohy postará sám. Automaticky. Navíc pokud máte více zařízení, například v domácnosti nebo v kanceláři, mohou být všechny počítače Mac zálohovány současně.

Time Capsule

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.