Co vám přinese přechod na macOS High Sierra? Zajímavé novinky v nové verzi

macOS Novinky Aktualizace

Apple uvolnil novou verzi macOS High Sierra na konci září.
Nejvíce změn se odehrálo pod kapotou, ale i tak nabízí užitečné
novinky, které si krátce představíme.

Co vám přinese přechod na macOS High Sierra? Zajímavé novinky v nové verzi

macOS High Sierra si můžete zdarma stáhnout z obchodu App Store.

Nové technologie pro váš Mac

Apple se tentokrát nejvíce zaměřil na nové technologie. Ty lze jednoduše shrnout tak, že váš Mac by měl být rychlejší než kdy dříve a vývojáři aplikací mají k dispozici nové nástroje pro ještě lepší aplikace. Nejvýraznější novinkou je zbrusu nový souborový systém, díky kterému je například kopírování velkého souboru otázka okamžiku.

Vylepšené Fotky

Aplikace Fotky dostává s každou novou verzí nová vylepšení. Tentokrát nabídne přehlednější a pohodlnější prohlížení i organizaci fotek, pokročilé možnosti úprav, vylepšené vzpomínky nebo možnost otevřít fotku pro úpravy v aplikacích třetích stran. V duchu novinek iOS 11 lze editovat živé fotky a nechybí ani nové efekty pro živé fotky nebo portrétní režim.

Fotky

Safari vás více ochrání na internetu

Internetový prohlížeč Safari se zaměřuje primárně na soukromí a bezpečnost, ale i pohodlí na každém webu. Nově lze omezit sledování ze strany webů, zakázat automatické spouštění videí nebo oblíbené zpravodajské servery otevírat rovnou v režimu čtečky. Vylepšení jsou pochopitelně i na straně výkonu a pro Mac nenajdete lépe optimalizovaný prohlížeč, který ctí výkon a výdrž baterie.

Safari

Tabulky v poznámkách, lepší vyhledávání v e-mailech nebo sdílení souborů

Do poznámek můžete nově vkládat i tabulky a ty často používané si můžete přišpendlit. Aplikace Mail nabízí nově návrhy ve výsledcích vyhledávání, kde upřednostňuje ty nejčastěji hledané. V rámci iCloud Drive lze konečně sdílet soubory s ostatními uživateli, kteří si soubor mohou buď zobrazit, nebo i upravovat. Tato funkce zatím funguje pouze na jednotlivé soubory, nikoli celé adresáře.

Možnost zamknout obrazovku

Je až s podivem, že tato funkce přibyla až nyní. Tak už to ale někdy chodí a vy můžete pomocí nabídky Apple vlevo nahoře uzamknout obrazovku, případně můžete použít klávesovou zkratku Ctrl + Cmd + Q. To využijete ve chvíli, kdy opouštíte váš Mac a nechcete jej nechat přihlášený (což z důvodu bezpečnosti určitě nenechávejte). Například v kanceláři, na školení nebo kdekoli jinde.

Zamčená obrazovka

Novinek je samozřejmě více a na některé se dokonce můžeme ještě těšit, jako je například synchronizace zpráv pomocí iCloudu. Novou verzi používám od prvního dne zatím bez problémů. Hned v prvním týdnu si prošla dvě školení a problémy neeviduji ani u klientů. Vždy si ale ověřte, zdá vámi používaný software nebude mít s novou verzí problémy, jako například Microsoft Office 2011. Pokud zatím váháte, tak první opravná aktualizace bude pravděpodobně vydána co nevidět.

Microsoft Office 2011 nepodporuje macOS High Sierra

Microsoft se rozhodl ukončit podporu kancelářského balíku Microsoft Office ve verzi 2011 pro Mac. V případě, že tuto starší verzi používáte, tak na macOS High Sierra nebude funkční. Zvažte přechod na nejnovější verzi Microsoft Office 2016, která je plně podporovaná a v češtině.


Microsoft Office 2016 pro domácnosti za 3 599 Kč

Pozor

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.