Jak napsat emoji na Macu, zkratka pro smajlíky a další speciální znaky

macOS Tipy

Emodži, emoji nebo prostě smajlíci nejsou dnes již ničím novým a setkat se s nimi můžeme prakticky všude. Zatímco na mobilních zařízeních je psaní emoji díky speciální klávesnici hračka, na Macu se vám bude hodit jednoduchá klávesová zkratka.

Jak napsat emoji na Macu, zkratka pro smajlíky a další speciální znaky

Jakmile budete chtít kdekoli při psaní textu vložit emoji nebo jiný speciální symbol, stačí stisknout kombinaci kláves Ctrl + Cmd + mezerník.

Emoji a symboly na Macu

Na rozdíl od mobilních zařízení máte možnost vyhledávat a rychle tak najít symbol, který právě hledáte. Emoji navíc nenajdou uplatnění jen ve zprávách, ale můžete je použít i na řadě dalších míst. Osobně je například používám v kalendáři, rychle tak se tak dokážete orientovat v záplavě událostí daného týdne.

Jak jsem již zmínil, tak tento jednoduchý prohlížeč znaků nabízí i speciální symboly jako je značka autorských práv ©, ochranné známky ® a jiné piktogramy, technické a další symboly, které se mohou hodit.

Emoji a symboly na Macu

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.