Když nefunguje Handoff a další funkce kontinuity k propojení Apple zařízení

macOS Návody

Často se setkávám s tím, že na Macu nefunguje kontinuity, která slouží k propojení Apple zařízení. To se týká funkcí jako je Handoff, univerzální schránka a další. Řešení je však často až překvapivě jednoduché.

Když nefunguje Handoff a další funkce kontinuity k propojení Apple zařízení

O možnostech kontinuity na Macu se můžete dočíst v části Mac a iOS. Ve zkratce se jedná o nástroje a funkce, které umožňují plynule přecházet mezi zařízeními. Handoff umožňuje automaticky pokračovat v práci v daných aplikacích (např. dokončit rozepsaný e-mail na jiném zařízení), univerzální schránka pak nabízí možnost kopírovat a vkládat libovolný obsah napříč zařízeními. Instant hotspot pak oceníte, když potřebujete iPhone nebo iPad použít jako osobní hotspot bez složitého nastavování a zadávání hesla.

Nutné podmínky pro kontinuity na Macu

  1. Podporovaný Mac – přehled naleznete níže pod článkem
  2. Zapnutý Bluetooth a WiFi – kontinuity je na bezdrátových technologiích závislá a tak nevypínejte WiFi ani Bluetooth na žádném ze zařízení
  3. Všechna zařízení jsou přihlášena k iCloudu pod stejným účtem Apple ID
  4. Všechna zařízení mají zapnutou funkci Handoff – snadno ověříte na Macu v Předvolbách systému v části Obecné, na iOS pak v Nastavení v části Obecné

Když Handoff a další funkce nefungují

Můžete zkoušet vypínat a zapínat Handoff, restartovat zařízení apod., ale nejvíce se mi osvědčil jednoduchý postup:

1. Otevřete Předvolby systému na Macu – buď pomocí ikony v docku nebo nabídky Apple úplně vlevo nahoře v řádku nabídek

2. Přejděte do části Bluetooth

Předvolby systému

3. Počkejte, až se zobrazí váš iPhone a klikněte na tlačítko Připojit

Spárování zařízení

4. Párování potvrďte na druhém zařízení a je to!

Aplikace Potvrzení párování

Klasické párování obou zařízení přes Bluetooth mi vždy pomohlo vyřešit nefungující Handoff a další funkce kontinuity jako je Instant Hotspot, univerzální schránka a další.

Podporované počítače Mac

Mezi podporované modely funkce Handoff, univerzální schránka a Instant Hotspot patří MacBook (začátek roku 2015 nebo novější), MacBook Pro (2012 nebo novější), MacBook Air (2012 nebo novější), Mac mini (2012 nebo novější), iMac (2012 nebo novější), Mac Pro (konec roku 2013).

Info

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.