Nové technologie a funkce opět na podzim. Byla představena nová verze macOS High Sierra

macOS Novinky Aktualizace

Jak je již zvykem, na včerejší úvodní prezentaci konference WWDC 2017 pro vývojáře byla představena nová verze macOS High Sierra, která bude k dispozici na podzim. Krom nových technologií se Apple zaměřil i na řadu vylepšení.

Nové technologie a funkce opět na podzim. Byla představena nová verze macOS High Sierra

Novinky pod kapotou

Tato novinka nezní nijak lákavě, nicméně po vzoru mobilních zařízení přichází na Mac zbrusu nový souborový systém Apple File System, který slibuje zlepšení ve všech ohledech. Od začátku byl navrhován pro moderní flashová úložiště, přinese lepší zabezpečení a rychlost při práci se soubory.

macOS High Sierra také přinese nový standard pro video HEVC, zlepšení se dočkají také nástroje pro vývojáře z hlediska grafiky a virtuální reality, což jako uživatelé oceníme zejména v nových možnostech aplikací.

Pod kapotou

Safari zakáže automaticky spuštěná videa a sledování pro reklamní účely

Nová verze Safari pak slibuje mnohem lepší výkon, podle slov Apple se jedná o nejrychlejší internetový prohlížeč na světě. A pro uživatele pak nové funkce jako je zakázání automatického přehrávání videí na internetových stránkách. Safari také neudělá radost marketingovým týmům, protože umožní prevenci sledování z internetových stránek. Konec situacím, kdy se podíváte na e-shopu na kávovar a od té chvíle vás pronásleduje úplně všude.

Ještě lepší Fotky

Aplikace Fotky se s každou další verzí zlepšuje a ani teď nebyla opomenuta. Vylepšené uživatelské rozhraní, které by mělo být ještě přehlednější, větší možnosti úprav, možnost editace v aplikacích třetích stran, vylepšené vzpomínky, album Lidé a mnohem více.

Fotky

Novinky přinese i iCloud

iCloud Drive konečně nabídne možnost sdílení souborů, stejně jako to dávno umí například Dropbox a jiné služby. V nabídce tarifů předplaceného úložiště přibude možnost varianty o velikosti 200 GB nebo 2 TB sdílet pro všechny členy rodinného sdílení. A vaše zprávy budou synchronizovány napříč zařízeními, tudíž již nebudete muset mazat zprávy všude. Třikrát hurá!

Další neméně zajímavá vylepšení

Novinek je samozřejmě více a mnohé z nich se ukáží až časem. Ve zkratce se můžeme také těšit na možnost označit oblíbené poznámky a přidávat do nich tabulky. Lepší vyhledávání nabídne jak Spotlight, tak aplikace Mail s inteligentním navrhováním relevantních mailů. Pokud jste si již oblíbili Siri, tak hlasová asistentka dostane nový hlas i funkce.

macOS High Sierra můžete očekávat na podzim.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.