Panely na Macu všude, kam se podíváte

macOS Tipy

Všichni známe panely z internetových prohlížečů, kde nám již řadu let umožňují pohodlně prohlížet několik internetových stránek současně a přepínat mezi nimi v rámci jednoho okna. Na Macu nic nebrání tuto funkci začít používat napříč aplikacemi.

Panely na Macu všude, kam se podíváte

Operační systém macOS totiž umožňuje nahradit samostatná okna právě panely. Například v aplikaci Finder můžete použít stejnou klávesovou zkratku jako v internetovém prohlížeči. Kombinace kláves Cmd + T okamžitě otevře nový panel. Snadno tak můžete otevřít v jednom okně několik složek současně, což oceníte při kopírování a přesouvání souborů nebo pro rychlý přístup ke všem složkám, které v danou chvíli potřebujete.

Panely místo oken i v jiných aplikacích

Internetový prohlížeč nebo Finder bychom měli a pokud vám panely vyhovují více než samostatná okna, ve kterých se rychle můžete ztratit, můžete si panely zapnout jako výchozí pro všechna nová okna v aplikacích, které je podporují.

Stačí otevřít aplikaci Předvolby systému a přejít do části Dock.

Předvolby systému

Zde již najdete rolítko Při otvírání dokumentů preferovat panely a můžete vybrat možnost Vždy.

Preferovat panely

Od této chvíle, jakmile otevřete více dokumentů jedné aplikace, otevřou se automaticky v novém panelu. Stejně tak klávesová zkratka Cmd + N, která slouží pro nové okno, začne okna automaticky otevírat v panelech. Týká se to například aplikací Pages, Numbers, Keynote, Náhled, Mapy a další, včetně aplikací třetích stran.

Aplikace Microsoft Office tuto možnost zatím nepodporují.

Aplikace Pages a panely

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.