Připomínky na Macu: vytvořte snadno úkol z webu, e-mailu nebo poznámky

macOS Tipy

Připomínky jsou základní aplikací pro správu úkolů. Leč působí jednoduše, nabízí celou řadu užitečných funkcí. Jednou z nich je možnost vytvořit úkol z jiných aplikací se zachováním odkazu na původní kontext.

Připomínky na Macu: vytvořte snadno úkol z webu, e-mailu nebo poznámky

Přidáváme úkol z internetového prohlížeče

Jistě to znáte, procházíte web a narazíte na něco zajímavého nebo důležitého. Může se jednat o věci, které potřebujete koupit nebo zajistit. Plánujete dovolenou nebo zrovna narazíte na zajímavý kurz. Nebo koncert. Ve všech případech si ale chcete danou věc odsunout do úkolů a ještě ji prokonzultovat, zvážit nebo jen na ni zrovna nemáte čas.

V internetovém prohlížeči Safari postačí kliknout na ikonu Sdílet Sdílet a z nabídky vybrat aplikaci Připomínky.

Sdílení do aplikace Připomínky

Díky skvělé integraci aplikací můžete přímo v rámci dané stránky vytvořit úkol včetně možnosti nastavení upozornění. Tím ale kouzlo nekončí. Daný úkol v sobě totiž drží adresu stránky, ze které úkol vytváříte, a jakmile se tak v budoucnu k úkolu vrátíte, rychle se již dostanete na požadovanou stránku. Není nutné ji ukládat do oblíbených nebo pracně vyhledávat.

Vytvoření nového úkolu

Úkol z jiných aplikací jako je Mail nebo Poznámky

V Safari to byla hračka. Možná vás ale napadlo vytvořit takhle jednoduše úkol například na základě přijatého e-mailu. Bohužel aplikace Mail nemá zatím podobně přímočarou možnost sdílení, ale tato funkce dostupná je.

V přijatém e-mailu nebo v poznámce stačí kliknout na obsah pravým tlačítkem a z nabídky Sdílení opět vybrat Připomínky. Postup je pak již stejný jako v Safari, úkol vytvoříte přímo v rámci dané aplikace bez nutnosti ji opouštět.

Vytvoření nového úkolu z aplikace Mail

Aplikace Připomínky pak ponese v rámci daného úkolu odkaz na původní zprávu, poznámku nebo místo na mapě.

Aplikace Připomínky

Tato možnost není vyhrazená pouze pro aplikaci Připomínky. Postup bude funkční také v dalších aplikacích třetích stran jako Things nebo Wunderlist.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.