Sdílení obrazovky a vzdálený přístup na Macu pomocí aplikace Zprávy

macOS Tipy Návody

Aplikace na Macu mnohdy skrývají zajímavé a užitečné funkce, které by v nich uživatelé možná ani nehledali. Aplikace Zprávy není výjimkou a díky iMessage nabízí rychlou možnost pro sdílení obrazovky, které umožňuje i vzdálený přístup pro ovládání jiného Maca.

Sdílení obrazovky a vzdálený přístup na Macu pomocí aplikace Zprávy

Pokud obě strany používají operační systém macOS a v aplikaci Zprávy mají aktivovanou službu iMessage, nic pak nebrání využít funkce pro potřeby sdílení obrazovky, ať už chcete jen sledovat práci jiného uživatele, nebo potřebujete od někoho poradit, na což se tato funkce hodí nejvíce. A nepotřebujete nutně aplikace třetích stran, jako je například TeamViewer.

Jak jednoduše na Macu sdílet obrazovku:

1. V aplikaci Zprávy vyberte osobu, se kterou chcete obrazovku sdílet.

2. Klikněte na tlačítko Podrobnosti a poté na ikonku Sdílení obrazovky.

Sdílení obrazovky

3. Máte na výběr ze dvou možností, buď pozvat ke sdílení vaší obrazovky, nebo naopak požádat o sdílení obrazovky druhého uživatele.

4. Pozvánku poté musí druhá strana potvrdit na základě upozornění.

Pozvánka ke sdílení obrazovky

5. Lze také zvolit, zda uživatel může obrazovku pouze sledovat, nebo současně ovládat.

Pozvánka ke sdílení obrazovky

A je to! V rámci okna aplikace Sdílení obrazovky můžete na panelu nástrojů kdykoli změnit nastavení sledování nebo ovládání druhého počítače. Používá se také společná schránka pro kopírování a vkládání obsahu.

Krom obrazu bude přenášen současně zvuk z mikrofonu. Pokud je to nežádoucí, můžete mikrofon vypnout v horním řádku nabídek.

Rychlé volby v horním řádku nabídek

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.