Kancelářské aplikace

Co se týče kancelářských aplikací, je situace na Macu velmi příznivá. Krom toho, že balík Microsoft Office je k dispozici i pro Mac, tak s novým počítačem současně získáváte zcela zdarma balík iWork. A není problém používat ani další volně dostupné alternativy.

Microsoft Office

Jak již bylo řečeno, Microsoft Office je dostupný i pro Mac. Nicméně není totožný jako pro operační systém Windows. Liší se jak jeho ovládání, tak dostupnost aplikací. Pro Mac jsou dostupné aplikace Word, Excel, PowerPoint, Outlook a také OneNote, včetně podpory Office 365. Balík Microsoft Office je od verze 2016 lokalizován do češtiny a nabízí také kontrolu pravopisu. Co vám ale Microsoft Office pro Mac opravdu zaručí je takřka stoprocentní kompatibilita s PC světem. Pokud potřebujete často vyměňovat soubory, vytvářet a číst dokumenty, které budou vypadat na PC úplně stejně jako na Macu, pak je pro vás pořízení Microsoft Office v podstatě nutností. Ale možná zjistíte, že vám budou postačovat i alternativní balíky.

Microsoft Word na Macu

iWork: Pages, Numbers a Keynote

Oproti Microsoft Office nejsou jednotlivé aplikace tak komplexní, ale zato jsou mnohem intuitivnější a v duchu celé filozofie operačního systému macOS. Navíc nabízejí synchronizaci pomocí iCloud a pokud vlastníte i iPad nebo iPhone, své dokumenty tak máte neustále u sebe. A to nejlepší je, že jsou zdarma a součástí každého nového Macu.

Pages

Aplikace nabízí základní kompatibilitu s Microsoft Office, tzn. dokumenty z Microsoft Office můžete v ekvivalentních aplikacích otevřít a stejně tak je zase exportovat. Nicméně není zaručeno, že bude vše vždy fungovat tak, jak očekáváte. Pokud ale chcete dokumenty sdílet aniž by je druhá strana potřebovala editovat, můžete jednoduše exportovat do formátu PDF.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.