Kancelářské aplikace

Co se týče kancelářských aplikací, je situace na Macu velmi příznivá. Krom toho, že balík Microsoft Office je k dispozici i pro Mac, tak s novým počítačem současně získáváte zcela zdarma balík iWork. A není problém používat ani další volně dostupné alternativy.

Napsal Martin Světlík

Microsoft Office

Jak již bylo řečeno, Microsoft Office je dostupný i pro Mac. Nicméně není totožný s verzí pro operační systém Windows. Liší se jak jeho ovládání, tak dostupnost aplikací. Pro Mac jsou dostupné aplikace Word, Excel, PowerPoint, Outlook a také OneNote, včetně podpory Microsoft 365. Microsoft Office pro Mac opravdu zaručí takřka stoprocentní kompatibilitu s PC světem. Pokud potřebujete často vyměňovat soubory, vytvářet a číst dokumenty, které budou vypadat na PC úplně stejně jako na Macu, pak je pro vás pořízení Microsoft Office v podstatě nutností. Ale možná zjistíte, že vám budou postačovat i alternativní balíky.

Microsoft Word na Macu

iWork: Pages, Numbers a Keynote

Oproti Microsoft Office nejsou jednotlivé aplikace tak komplexní, ale zato jsou mnohem intuitivnější a v duchu celé filozofie operačního systému macOS. Navíc nabízejí synchronizaci pomocí iCloudu a pokud vlastníte i iPad nebo iPhone, své dokumenty tak máte neustále u sebe. A to nejlepší je, že jsou zdarma a součástí každého nového Maca.

Pages

Aplikace nabízí základní kompatibilitu s Microsoft Office, tzn. dokumenty z Microsoft Office můžete v ekvivalentních aplikacích otevřít a stejně tak je zase exportovat. Nicméně není zaručeno, že bude vše vždy fungovat tak, jak očekáváte. Pokud ale chcete dokumenty sdílet aniž by je druhá strana potřebovala editovat, můžete jednoduše exportovat do formátu PDF.

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.