Práce se soubory

Soubory má v macOS na starost Finder, proto se s ním pravděpodobně setkáte často. Soubory lze efektivně řadit a vyhledávat.

Napsal Martin Světlík

Kam ukládat soubory

Ihned po spuštění jsou ve Finderu připravné složky jako Dokumenty, Stahování a další, které můžete rovnou začít používat. Pokud potřebujete další vlastní složky, například pro pracovní soubory, které nechcete mít rovnou v dokumentech, můžete si je vytvořit ve vaší domovské složce.

Cloudové služby

iCloud umožňuje zahrnout do cloudového úložiště i složky Dokumenty a Plocha a nabízí plnou integraci v aplikaci Finder, včetně sdílení souborů. Ale není samozřejmě problém pracovat také s populárními službami jako je Dropbox, Google Disk nebo OneDrive.

Používáme značky

Značky jsou pojmenovány podle barev. To však můžete libovolně změnit. Červená může zastupovat například důležité dokumenty. Všechny soubory a složky, které označíte červenou značkou kdekoli na disku se pak zobrazí na jednom místě. Značky lze i kombinovat.

Značky

Přenechte organizaci souborů aplikacím

Největší změnou je pravděpodobně to, že některé aplikace si organizaci souborů řeší sami. Jedná se hlavně o multimediální aplikace Fotky, Hudba, Knihy a další. Zapomeňte v případě těchto aplikací co nejdříve na složky podle žánru, roku nebo aktuální nálady. Výchozí aplikace vám přinesou úplně nový pohled na váš obsah. A o vše se postrají za vás.

Fotky

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.