Zálohování

O tom, že je dobré zálohovat, slyšel snad každý uživatel počítače. Mac vám to usnadní tak, že zálohy budou vlastně zábava. Tak teď už opravdu začněte!

Napsal Martin Světlík

Potřebujete jen externí disk

Je to opravdu tak jednoduché. macOS obsahuje nástroj zvaný Time Machine, který se o celou zálohu postará automaticky sám. Připojíte externí disk a Mac se rovnou zeptá, zda jej má použít na zálohy. Toto rozhodnutí můžete kdykoli změnit v Nastavení systému v části Obecné, kde již najdete Time Machine. Celé nastavení spočívá prakticky jen v možnosti zapnutí nebo vypnutí.

  • Jaký disk si pořídit? Koupit externí disk pro Mac je snadné. Více informací tak naleznete v navazujícím článku.
Time Machine

Vyloučení složek ze záloh Time Machine

Jedna zajímavá volba nastavení zálohování však existuje. V pravé dolní části okna se nachází tlačítko Volby…, kde můžete vybrat složky, které budou ze zálohování vynechány. Můžete tak vynechat složky, které jsou kapacitně náročné a jejich obsah pro vás není tolik cenný.

Tip

Time Machine

Time Machine ja nástroj pro zálohování počítače Mac a také prohlížení záloh. Zálohy se pořizují včetně změn, tudíž díky speciálnímu prostředí Time Machine se můžete opravdu jako ve stroji času pohybovat historicky zpět tak, jak se soubory na vašem Macu měnily. O nic již nepřijdete.

Time Machine

Kompletní obnova nikdy nebyla snažší

Pokud si koupíte nový Mac, stačí pouze obnovit zálohu Time Machine a ocitne se tam, kde jste opustili váš původní Mac, včetně všech systémových nastavení. Zkrátka vše bude na svém místě.

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.