Virtualizace

Virtualizace již není základní součásti počítače Mac a je třeba k tomu určený software. Nejoblíbenější a mnou doporučované řešení je Parallels Desktop.

Napsal Martin Světlík

Virtualizace na počítačích s procesory Apple

Pokud jste si pořídili nový Mac s čipem Apple (M1, M2 nebo M3 / Pro / Max / Ultra a novější), je virtualizace Windows 11 v prostředí Parallels možná díky speciální verzi Windows. Myslete ale na to, že na Macu s procesory Apple nemusí být zaručena 100% funkčnost aplikací, stabilita systému, dostupnost ovladačů, funkčnost externích zařízení atp.

Pozor

Parallels Desktop

Parallels Desktop je placený software, který vám umožní nainstalovat libovolné množství virtuálních počítačů. Ať už s operačním systémem Windows nebo dalšími.

Lze jej zakoupit elektronicky (cca 3 500 Kč) nebo si můžete také stáhnout časově omezenou verzi zdarma, abyste vyzkoušeli, zda vám Parallels Desktop bude vyhovovat.

Parallels

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.