Tiskárny a skenery

Většina tiskáren funguje s Macem na první připojení.
macOS navíc automaticky kontroluje dostupnost aktualizací ovladačů. A co dělat, když tomu tak není?

Tiskárna

Přidání nové tiskárny

Otevřete Předvolby systému a přejděte do části Tiskárny a skenery. V levé části klikněte na tlačítko + a dostupné tiskárny se zobrazí automaticky ať už jsou připojené pomocí USB nebo jsou dostupné v rámci sítě. Po vybrání tiskárny dojde k automatickému stažení ovladačů a přidání tiskárny.

Přidání tiskárny
Přidání tiskárny
Přidání tiskárny
Přidání tiskárny

Pokud tiskárnu nebo skener nelze přidat

Pokud se tiskárna nebo skener nepřidá automaticky, nezbývá než se obrátit na výrobce. Prvně zkontrolujte stránky výrobce, kde v sekcích podpory lze stáhnout ovladače ručně. Najděte váš model, stáhněte ovladače pro macOS (dříve OS X) a nainstalujte je.

Jakou vybrat novou tiskárnu?

Vždy si ověřte, zda je tiskárna kompatibilní s macOS. Většina nových tiskáren je, ale nemusí to být pravidlem, případně nemusí fungovat správně například skener v případě multifunkční tiskárny. Nic nezkazíte volbou osvědčené značky jako je HP, Canon nebo Epson. Pokud je tiskárna vybavena technologií AirPrint, můžete na ní navíc tisknout bezdrátově bez jediného nastavení i ze zařízení se systémem iOS.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.