Tiskárny a skenery

Většina tiskáren funguje s Macem na první připojení.
macOS navíc automaticky kontroluje dostupnost aktualizací ovladačů. A co dělat, když tomu tak není?

Napsal Martin Světlík

Tiskárna

Přidání nové tiskárny

Otevřete Nastavení systému a přejděte do části Tiskárny a skenery. Klikněte na tlačítko Přidat tiskárnu, skener nebo fax… a dostupné tiskárny se zobrazí automaticky ať už jsou připojené pomocí USB nebo jsou dostupné v rámci sítě. Po vybrání tiskárny dojde k automatickému stažení ovladačů a přidání tiskárny.

Přidání tiskárny
Přidání tiskárny
Přidání tiskárny
Přidání tiskárny

Pokud tiskárnu nebo skener nelze přidat

Pokud se tiskárna nebo skener nepřidá automaticky, nezbývá než se obrátit na výrobce. Prvně zkontrolujte stránky výrobce, kde v sekcích podpory lze stáhnout ovladače ručně. Najděte váš model, stáhněte ovladače pro macOS (dříve OS X) a nainstalujte je.

U starších tiskáren a počítačích Mac s vlastními Apple procesory (M1, M2, M1 Pro atp.) je možné, že tiskárnu nebude možné přidat ani se samostatnými ovladači z důvodu absence procesorů Intel, jako tomu bylo dříve.

Jakou vybrat novou tiskárnu?

Vždy si ověřte, zda je tiskárna kompatibilní s macOS. Většina nových tiskáren je, ale nemusí to být pravidlem, případně nemusí fungovat správně například skener v případě multifunkční tiskárny. Nic nezkazíte volbou osvědčené značky jako je HP, Canon nebo Epson. Pokud je tiskárna vybavena technologií AirPrint, nemusíte nic dalšího řešit a můžete na ní navíc tisknout bezdrátově bez jediného nastavení i ze zařízení se systémem iOS.

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.