První spuštění

Pokud jste váš nový Mac ještě nestihli ani vybalit a poprvé spustit, pak zde naleznete přehled průvodcem při prvním spuštění. Takže si užijte rozbalování, pokud jste tak ještě neučinili, a dáme se do toho.

MacBook Air

1. Výběr země

V prvním kroku průvodce po vybrání jazyka vyberte zemi. Česká republika by se měla zobrazit jako jediná volba automaticky, v opačném případně ji ze seznamu vyberte ručně.

Vítejte

2. Vyberte svou klávesnici

V závislosti na tom, jakou klávesnici používáte, vyberte jednu z možností ze seznamu. U nás je nejčastěji používána standardní Česká, tedy QWERTZ.

Vyberte svou klávesnici

3. Přenos dat do nového Macu?

Pokud přecházíte z Windows, doporučuji data přenést ručně a vybrat tak poslední možnost, tedy Nyní nepřenášet žádná data.

Přenos dat

4. Přihlaste se pomocí Apple ID

Pokud již Apple ID máte vytvořené, například díky iPhonu nebo iPadu, pouze se přihlaste. V opačném případě vyberte možnost Vytvořit nové Apple ID…

Bez Apple ID se takřka neobejdete. Jedná se o osobní účet, který je využíván napříč službami společnosti Apple. Slouží pro přihlášení ke službám jako je iCloud, iTunes Store, App Store, iBooks Store, iMessage, FaceTime atp. Účet také může mít uloženou kreditní kartu pro internetové nákupy.

4.1 Vytvoření nového Apple ID

Zobrazí se jednoduchý průvodce pro vytvoření vašeho nového Apple ID. V prvním kroku zadejte datum narození, dále zadejte vaše jméno a e-mail a je hotovo.

Přihlaste se pomocí Apple ID

5. Povolte používání polohy

Služba Hledat můj Mac si vyžádá povolení pro použití polohy. Nemusíte se bát a klikněte na tlačítko Povolit. Služba Hledat můj Mac vám může pomoci vzdáleně zablokovat, smazat nebo najít počítač při ztrátě nebo krádeži.

Hledat můj Mac

6. Smluvní podmínky

Pokud nechcete Mac zase zabalit a odnést zpátky do prodejny, nezbývá vám než souhlasit.

7. Vytvořte účet

Zadejte celé své jméno, název účtu můžete ponechat tak, jak jej vyplní průvodce automaticky. Doporučuji zadat heslo k uživatelskému účtu, zvláště pak pokud máte přenosný počítač. Ke svému účtu můžete rovnou přidat obrázek.

Vytvořte účet

8. Klíčenka na iCloudu

Pokud máte více počítačů Mac nebo další zařízení Apple jako iPhone nebo iPad, mohla by se vám klíčenka na iCloudu hodit. Všechna hesla a platební karty budou automaticky a bezpečně synchronizovány prostřednictvím služby iCloud. Tuto možnost oceníte i s jedním zařízením, protože vaše hesla jsou bezpečně uložena na službě iCloud a tak o ně nepřijdete. Pokračujte průvodcem nastavení klíčenky, případně vyberte volbu Nastavit později.

9. Zaregistrujte svůj Mac

Registrací počítače Mac společnosti Apple nic nezkazíte, pozor však na odběr novinek. Pokud nechcete odebírat zprávy o novinkách, odškrtněte tuto možnost.

10. Nastavování Macu

A to je vše. Váš Mac bude během pár chvil připraven k používání. Těšíte se?

Nastavování Macu

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.