Plocha

Odlišností oproti operačnímu systému Windows je, že na ploše nejsou umístěny žádné ikony aplikací, souborů nebo složek. Zkuste plochu používat pouze jako odkládací prostor. Plocha neslouží ke spouštění aplikací.

Plocha

Soubory patří do složek

Čím dříve se pokusíte na plochu neodkládat všechny dlouhodobě používané soubory, tím pro vás lépe. Moje doporučení je plochu používat pouze jako dočasné úložiště aktuálně používaných nebo důležitých souborů. K ukládání ostatních souborů využijte složky ve vašem domovském adresáři a k rychlému přístupu k nim můžete použít dock.

Plocha a připojená zařízení

Na ploše však můžete mít viditelné připojené jednotky. Například když připojíte externí disk, okamžitě se na ploše objeví.

Sady souborů pro lepší orientaci

Pokud přeci jen patříte mezi ty, kterým množství souborů na ploše rychle přesáhne únosnou mez, můžete vyzkoušet sady. Stačí kliknout na plochu pravým tlačítkem myši a vybrat možnost Používat sady. Vaše soubory na ploše se automaticky seskupí v závislosti na druhu do přehledných sad jako například Obrázky, Dokumenty, Snímky obrazovky atp.

Sady na ploše

Dynamické tapety

Součástí systému macOS jsou také tzv. dynamické tapety. Najdete je v Nastavení systému v části Tapeta. Na výběr je pak několik variant. Pokud si zvolíte dynamickou verzi, tapeta se bude automaticky měnit v průběhu dne v závislosti na aktuálním času.

Tip

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.