Komunikace

Apple nabízí vlastní nástroje pro rychlou komunikaci - iMessage a FaceTime. A samozřejmě není problém na Macu používat i WhatsApp, Messenger nebo další nástroje.

Napsal Martin Světlík

iMessage

iMessage jsou moderní a bezpečné zprávy integrovány přímo do prostředí klasických SMS zpráv. Lze je nastavit na všech zařízeních, tedy jak na Macu, tak na iPhonu nebo iPadu, a fungují pouze mezi uživateli jablečných produktů. Na váš Mac navíc můžete nechat přeposílat i klasické SMS zprávy.

iMessage

FaceTime

FaceTime umožňuje audio a video hovory prostřednictvím internetu. Obdobně jako u iMessage, opět je tato funkce vyhrazena pouze pro uživatele zařízení Apple. Aplikace FaceTime nemusí být neustále spuštěna.

FaceTime

Obě služby jsou vázány na Apple ID uživatele. V případě, že jedním z vlastněných zařízení je iPhone, je možné pro tyto služby používat i telefonní číslo. Zprávy a FaceTime automaticky rozpoznají, zda je číslo do služby registrováno.

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.