Multimédia

Když přijde řeč na hudbu, fotky nebo videa, budete se na Macu cítit jako doma. Tolik skvělých nástrojů pohromadě jste na počítači ještě neměli.

Hudba

Výchozím přehrávačem hudby v operačním systému macOS je iTunes, který možná již znáte, pokud jste někdy synchronizovali počítač s iPodem, iPhonem nebo iPadem. Nenechte se odradit, iTunes funguje jinak než na bázi složek a vlastní organizace. iTunes vám nabízí úplně nový pohled na vaši hudbu. Ovšem je třeba přijmout fakt, že veškerou práci nyní přebírají iTunes. Není třeba řešit, kde je hudba v počítači uložená, ani jak ji efektivně řadit. O vše se iTunes postarají. Navíc máte k dispozici službu Apple Music a také obchod iTunes Store.

iTunes

Apple Music

Hudební služba od Apple vám umožní za měsíční poplatek přístup k hudební knihovně iTunes a neomezený poslech oblíbené hudby, včetně možnosti přidat si oblíbená alba a skladby do své hudební knihovny za předplatné, které nepřesahuje cenu jednoho alba. Více o Apple Music.

Přehrávání videa

macOS sice obsahuje v základu přehrávač QuickTime, ten však naprostou většinu formátů videí nepřehraje a tak velmi brzy zjistíte, že vaše filmy, klipy nebo jakákoli další videa prostě neotevřete. Řešení je však velmi jednoduché. Stačí nainstalovat aplikaci VLC. Ta podporuje naprostou většinu všech možných formátů videí a stejně tak zvládne i české titulky. A je zdarma.

VLC - The Big Bang Theory

Balík multimediálních aplikací

S vaším Macem získáváte zdarma i balík multimediálních aplikací. Ten obsahuje tři aplikace – Fotky pro organizaci a úpravu fotografií, iMovie pro střih videa a GarageBand pro tvorbu hudby.

  • Fotky – zapomeňte na složky! Je to podobný šok asi jako u iTunes. Ale zkuste pracovat s vašimi fotografiemi jinak. Pokud si stále vedete vaší sbírku fotografií ve složkách, kterou manuálně členíte do let, na dovolené, na výběry, na výběry na vyvolání a na výběry fotografií pro babičku, zapomeňte s Macem na to a vyzkoušejte aplikaci Fotky. Pokud navíc máte iPhone nebo iPad, prostředí už dobře znáte. S knihovnou fotografií na iCloudu pak budete mít svojí sbírku fotografií na všech zařízeních.
  • iMovie – každý může být profesionál. Ať už natáčíte videa pravidelně na kameru, telefon a nebo jen občasně, případně zrovna máte nápad něco zajímavého sestříhat, jistě oceníte aplikaci iMovie. Ta vám umožní rychle a snadno sestříhat vaše videa. Stačí připojit kameru nebo telefon a začít. Pokud navíc chcete vytvořit jen krátký, ale efektní klip, vyzkoušejte upoutávky. Vyberete předpřipravenou šablonu a do připraveného scénaře pouze dodáte vaše videa, vyplníte pár textů a je hotovo. Upoutávka v hollywoodském stylu je na světě. A během pár minut. Vytvořená videa můžete okamžitě sdílet s přáteli například prostřednictvím služby YouTube.
  • GarageBand pro hudebníky. GarageBand je aplikace pro tvorbu hudby. Umožňuje nahrávat i z fyzických zařízení, případně z těch virtuálních. Současně ji můžete využít i pro nahrávání podcastů.
Fotky

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.