Může se hodit

Mac je ihned po rozbalení vybaven celou řadou aplikací, které vám usnadní život a budou vás bavit. Níže najdete menší seznam aplikací, které by ve vašem Macu také rozhodně neměly chybět.

Napsal Martin Světlík

Bezplatné aplikace

Bezplatné aplikace
The Unarchiver The Unarchiver
Jednoduchá aplikace, bez které se neobejdete. macOS dokáže rozbalit běžně používané archivy ZIP, na RAR a vše ostatní je tu The Unarchiver.
Stáhnout
IINA IINA
Univerzální přehrávač multimédií. Bude se hodit zejména na filmy libovolného formátu včetně podpory titulků. Navíc nabízí mnohem modernější prostředí než dobře známé VLC.
Stáhnout
IINA Hush Nag Blocker
Aplikace, která funguje jako rozšíření prohlížeče Safari, plnící jednoduchou funkci. Blokuje všechny lišty a popup okna pro povolení cookies. Prohlížení webových stránek je tak hned pohodlnější. Dostupné i pro iPhone a iPad.
Stáhnout
WhatsApp WhatsApp
Uživatelům populární aplikace WhatsApp na chytrých telefonech jistě udělá radost dostupnost i pro počítače Mac, díky které již nemusíte pro komunikaci hledat telefon, pokud zrovna sedíte u počítače.
Stáhnout
Messenger Messenger
Facebook si připravil aplikaci Messenger pro Mac, takže již není nutné komunikaci vyřizovat jen přes internetový prohlížeč.
Stáhnout

Placené aplikace

Placené aplikace
1Password 1Password
Apple nabízí synchronizaci hesel a platebních karet pomocí systémové klíčenky. Pokud však potřebujete ukládat a synchronizovat i další soukromé údaje jako licenční čísla, číslo občanského průkazu atp. na všechna zařízení, včetně Windows nebo Android, pak je 1Password skvělá volba. Platba formou předplatného.
Stáhnout
Pixelmator Pro Pixelmator Pro
Nová pokročilá verze oblíbeného grafického editoru na úpravu fotografií nebo kreslení pro Mac. Podpora iCloud a moderních technologií.
1 050 Kč
TripMode TripMode
Používáte často váš iPhone nebo iPad jako osobní hotspot pro připojení k internetu? Pak možná řešíte objem přenesených dat. Tato jednoduchá aplikace umožňuje blokovat aplikace pro přístup k internetu.
379 Kč
Things Things
Oblíbený správce úkolů pro Mac v duchu metody GTD ve zcela nové verzi s přepracovaným designem a celou řadou nových funkcí. Ideální volba, pokud hledáte jednoduchou aplikaci a nativní Připomínky již nedostačují. Aplikace je dostupná také pro iPhone a iPad.
1 290 Kč

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.