iCloud Drive

Na iCloud Drive můžete uložit také složky Dokumenty a Plocha a obsah procházet na všech zařízeních. A díky aplikaci Soubory na mobilních zařízeních pracovat odkudkoli.

Napsal Martin Světlík

iCloud Drive

iCloud Drive můžete využít jako vlastní úložiště pro jakékoli soubory, přistupovat k nim odkudkoli a mít jistotu zálohy dat.

iCloud Drive v macOS

iCloud Drive naleznete ve Finderu a chová se jako standardní složka, ovšem s tím rozdílem, že veškerý obsah se uloží na vaše společné úložiště iCloud a přistupovat k souborům tak lze odkudkoli. Například ze zařízení se systémem iOS pomocí aplikace Soubory, ale dokonce i z počítačů se systémem Windows nebo přes webové rozhraní odkudkoli.

Zapnout můžete také synchronizaci souborů ve složkách Dokumenty a Plocha, které se tak na iCloud přesunou. Pokud na Macu dochází místo, nepoužívané soubory zůstanou pouze na iCloudu a můžete je kdykoli stáhnout podle potřeby.

Úložiště iCloud

V rámci služby iCloud máte k dispozici 5 GB společného prostoru jak pro data, zálohy, tak iCloud Drive a další služby, což se velice brzy může stát omezující a tak nezbývá než si za dodatečný prostor připlatit. 50 GB získáte již za 25 Kč měsíčně a k dispozici jsou i vyšší tarify – 200 GB za 79 Kč a pro náročné uživatele pak 2 TB za 249 Kč, vždy s měsíční platbou.

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.