Prohlížení internetu

K prohlížení internetu slouží na Macu jako výchozí prohlížeč Safari. Pojďme si představit několik jeho zajímavých funkcí.

Napsal Martin Světlík

Safari jako výchozí prohlížeč?

Na Macu můžete používat libovolný prohlížeč, ať už se jedná o Safari, Google Chrome nebo Firefox. Pokud nejste vázání například na Google účet, kde nejvíce oceníte možnosti Google Chrome, vřele doporučuji Safari. V jeho prospěch mluví dva nevyvratitelné argumenty. Rychlost a optimalizace. To poznáte i na výdrži baterie vašeho Maca a Safari v porovnání s ostatními prohlížeči dokáže na baterii přidat nezanedbatelné hodnoty navíc.

Safari

Panely iCloudu

Pokud máte iPhone nebo iPad, pak můžete k otevřeným záložkám přistupovat ze všech zařízení. Pokud něco zrovna prohlížíte na Macu a odejdete, na iPhonu se ke stránce rychle dostanete kdekoli na cestách.

Přišpendlení oblíbených stránek

Stránky, které navštěvujete pravidelně, si můžete přišpendlit jako samostatné panely. Stačí na otevřený panel kliknout pravým tlačítkem a vybrat Přišpendlit panel, případně jej přesunout do levé části okna. Tyto stránky se vám navíc otevřou vždy, jakmile znovu spustíte Safari.

Čtečka

Čtečku najdete vedle řádku s adresou a na stránkách, kde se nachází nějaký delší text, vám tento článek zobrazí bez rušivých elementů s jednoduchou typografií. Tedy bez navigace, reklam atp. Formátování si navíc můžete přizpůsobit tak, aby se vám článek četl co nejpohodlněji.

Čtečka

Seznam četby

Pokud nemáte zrovna čas si článek přečíst, můžete jej uložit do seznamu četby. Ten je navíc opět synchronizovaný se všemi zařízeními. Není třeba tak přidávat konkrétní článek do oblíbených. A navíc mohou být stránky v seznamu četby dostupné i bez připojení k internetu. Ideální ke čtení v metru nebo na dovolené.

Seznam četby

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.