Boot Camp

Průvodce pro Boot Camp vás provede základním nastavením,
rozdělí disk na dva oddíly a o vše se postará. Pokud máte Mac s procesory Intel.

Napsal Martin Světlík

Boot Camp je dostupný pouze s procesory Intel

Pokud jste si pořídili nový Mac s čipem Apple (M1, M2 nebo M3 / Pro / Max / Ultra a novější), nebude na nich spouštění Windows v prostředí Boot Camp dostupné. Instalace Windows je možná pouze na starších modelech počítačů Mac s procesory Intel.

Pozor

Průvodce pro Boot Camp

Pokud jste se rozhodli pro Boot Camp, začněte spuštěním aplikace Průvodce pro Boot Camp (najdete jí například pomocí Spotlight nebo v Launchpadu). Budete potřebovat:

  • Instalační disk Windows – potřebujete instalační disk Windows 10 ve formátu obrazu disku ISO.
  • USB flash disk – instalační soubory se nahrají na USB flash disk. Připravte si tedy jej a počítejte s tím, že obsah bude smazán.

Průvodce Boot Camp na vybraný cílový USB flash disk připraví instalační soubory. Posléze je třeba zvolit velikost oddílů pro oba systémy. Mac bude restartován a spustí se instalace Windows. Veškeré ovladače a podpůrný software nainstaluje Průvodce Boot Camp automaticky.

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.