Windows v cloudu

Díky rozmachu cloudových služeb je nyní možné bez problémů virtualizovat stroj s Windows vzdáleně a připojit se k němu tak odkudkoli a z jakéhokoli zařízení. Stačí jen připojení k internetu.

Napsal Martin Světlík

Vzdálená plocha ve vlastní síti

Pokud to vaše společnost umožňuje, můžete se pomocí vzdálené plochy připojit na libovolný počítač s Windows, ať už fyzický nebo virtuální, v rámci vaší firemní sítě. Řada firem poskytuje možnost vzdálené plochy již od nepaměti.

Často je k tomu potřeba také konfigurace VPN a váš Mac se posléze chová kdekoli na světě jako kdyby byl zrovna součástí lokální sítě. Díky tomu se pak dokáže připojit na libovolný počítač se systémem Windows.

Pronájem virtuálního stroje

Čím dál tím populárnější je ale také pronájem virtuálních počítačů se systémem Windows. Lze tak ušetřit nemalé prostředky a hlavně starosti kolem lokální síťové infrastruktury, nákupu hardware, software, licencí atp. A není k tomu potřeba žádný IT správce.

Za měsíční poplatek si tak jednoduše pronajmete požadovaný počet virtuálních počítačů a na nich můžete spouštět libovolné aplikace určené pro Windows z prostředí macOS.

Na rozdíl od virtualizace Windows na Macu (například pomocí Parallels Desktop), není nutné kupovat žádný další software nebo licence Windows. Nepoužívá se také výkon a úložiště počítače. Virtuální stroj běží jinde a vy se k němu jen připojíte pomocí vzdálené plochy. K tomu všemu stačí jen připojení k internetu.

Microsoft Remote Desktop na Macu

Pro přístup k počítačům se systémem Windows potřebujete pouze aplikaci Microsoft Remote Desktop, která je ke stažení zdarma v obchodě App Store.

Aplikace umožňuje nejen vzdálený přístup, ale také sdílení schránky, tiskáren nebo souborů. Nejste tak limitováni tím, že používáte Mac. Stále si můžete bez problémů vyměňovat soubory, kopírovat a vkládat a stejně tak ihned tisknout na vaší tiskárnu.

Microsoft Remote Desktop v App Store

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.