Mac a iOS

Pokud současně vlastníte další zařízení se systémy iOS, iPadOS nebo watchOS, tedy iPhone, iPad nebo Apple Watch, můžete vyřizovat hovory, zprávy nebo pokračovat v práci na jakémkoli z nich.

Napsal Martin Světlík

Mac a iOS
Možnosti spolupráce macOS a iOS
Telefon Telefon
Znáte to, někdo vám volá, ale iPhone je stále v kabelce, nebo na nabíječce, nebo prostě někde jinde. Nově je na příjmu i váš Mac a tak můžete klasický hovor rovnou přijmout. A případně z Macu i zavolat pomocí aplikace FaceTime.
SMS SMS
To samé platí pro klasické SMS zprávy. Ty se mohou přeposílat na všechna vaše zařízení a reagovat tak můžete ve společné aplikaci Zprávy klidně z Macu nebo iPadu.
Handoff Handoff
Funkce Handoff umožňuje pokračovat v práci tam, kde jste skončili na jiném zařízení. Jakmile jsou zařízení v blízkosti, můžete na Macu pokračovat například v rozepsaném e-mailu nebo si dočíst rozečtený článek otevřený na iPhonu. V docku se vám automaticky zobrazí ikonka poslední používané aplikace a otevře se přesně tam, kde jste skončili.
Instant Hotspot Instant Hotspot
To, že váš iPhone nebo iPad umí vytvořit hotspot pro připojení k internetu pravděpodobně víte. Nyní to jde bez složitého nastavování. Jakmile jsou zařízení ve své blízkosti, hotspot se vám automaticky nabídne.
Univerzální schránka Univerzální schránka
Na jednom zařízení, například iPhonu, můžete zkopírovat libovolný obsah (text, obrázek…), jak jste normálně zvyklí, a ten posléze vložit například do rozpracovaného dokumentu na Macu.
Automatické odemykání Automatické odemykání
Pokud vlastníte Apple Watch, můžete automaticky odemknout váš Mac bez nutnosti zadávat heslo.
AirDrop AirDrop
Posílání souborů pomocí funkce AirDrop lze již pár let najít na počítačích Mac. Soubory lze vyměňovat i se zařízením se systémem iOS.
Sidecar Sidecar
Pokud máte iPad s podporou Apple Pencil, můžete jej použít jako externí displej nebo kreslící tablet.

Nevypínejte zbytečně Bluetooth

Aby vše fungovalo, je třeba mít na všech zařízeních zapnutý Bluetooth, Wi-Fi a mít přihlášen iCloud ke stejnému účtu. Pro některé funkce je navíc nutné být na stejné WiFi síti. S ohledem nejen na tyto funkce, ale i rozmach bezdrátových technologií a pokrok v této oblasti již není nutné je vypínat z důvodu úspory baterie.

Tip

Univerzální schránka

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.