Mac App Store

Obchod aplikací App Store můžete znát především z mobilních platforem. Na zařízení iPhone nebo iPad je to jediná možná cesta, jak instalovat aplikace. Na Macu není jediná, ale nabízí stejné výhody, tedy jednoduchost, rychlost a bezpečnost.

Napsal Martin Světlík

Mac App Store

Instalace aplikací

V případě App Store se o nic nestaráte. Stačí najít aplikaci, kliknout na cenovku (buď je aplikace zdarma nebo placená) a během pár chvil je připravena k použití. O veškerý proces stažení a instalace se Mac postárá sám. Pokud máte chytrý mobilní telefon nebo tablet, určite to znáte.

Rychlá odinstalace aplikací

Odinstalace aplikací nainstalovaných z obchodu App Store lze provést přímo v Launchpadu a to přidržením levého tlačítka myši na ikoně aplikace. U všech aplikací z obchodu App Store se objeví křížek, který ji smaže. Opět je to analogický postup k odinstalování aplikací na mobilních zařízeních.

Apple Arcade

V App Store je k dispozici také herní služba Apple Arcade. Ta vám za měsíční předplatné 139 Kč nabízí pravidelně aktualizované herní tituly k neomezenému hraní bez dalších poplatků, dokud je předplatné aktivní. 1 měsíc je zdarma na zkoušku.

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.