Fotky

Aneb vaše fotografie na všech zařízeních. Vyfotíte fotku na iPhonu a během chvíle ji najdete ve vaší knihovně na Macu.

iCloud Fotostream

Co je Fotostream?

Fotostream umožňuje automaticky nahrát fotografie pořízené zařízením se systémem iOS, nebo importované z digitálního fotoaparátu, na službu iCloud a posléze zobrazit na všech zařízeních. Z kapacitních důvodů je Fotostream na iOS omezen na posledních 1 000 fotek po dobu 30 dnů. Na Macu se fotografie ukládají přímo do knihovny aplikace Fotky.

Fotografie uložené ve službě Fotostream se nezapočítávají do kapacity iCloud účtu.

Knihovna fotografií na iCloudu

Díky knihovně fotografií na iCloudu se celá vaše sbírka fotografií přesune na iCloud a bude tak dostupná na všech zařízeních, které vlastníte. A nejen to. Stejně tak budou na všech zařízeních promítnutny i změny. Jakékoli úpravy provedete, během chvíle budou dostupné i na ostatních zařízeních.

Knihovna fotografií na iCloudu

Pokud zápasíte s nedostatkem místa na vašem Macu nebo iPhonu, není nic snazšího než zapnout možnost Optimalizovat úložiště. Fotografie zůstanou v originálním rozlišení uložené na službě iCloud a jsou ze zařízení kdykoli dostupné, ale neukládají se všechny lokálně. Tím ušetříte spoustu místa a také starostí, kam fotky přesunout a zálohovat a současně je budete mít vždy dostupné odkudkoli, kde je připojení k internetu.

Jakmile se rozhodnote používat Knihovnu fotografií na iCloudu, počítejte s tím, že bezplatná kapacita 5 GB nebude dostačující. Nezbývá než si za dodatečný prostor připlatit. 50 GB získáte již za 25 Kč měsíčně a k dispozici jsou i vyšší tarify – 200 GB za 79 Kč a pro náročné uživatele pak 2 TB za 249 Kč, vždy s měsíční platbou.

Sdílení fotek na iCloudu

Jednou z dalších funkcí je možnost sdílet fotografie komukoli. Pokud dotyčný vlastní také zařízení Apple, fotografie se mu zobrazí přímo v něm (za předpokladu, že pozvánku přijme). Sdílené fotografie jsou tak dostupné přímo v aplikaci Fotky nebo na zařízení se systémem iOS. Ideální pro sdílení společných fotek s ostatními.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.