Fotky

Aneb vaše fotografie na všech zařízeních. Vyfotíte fotku na iPhonu a během chvíle ji najdete ve vaší knihovně na Macu.

Napsal Martin Světlík

iCloud Fotky

Fotky na iCloudu

Díky fotkám na iCloudu se celá vaše sbírka fotografií přesune na iCloud a bude tak dostupná na všech zařízeních, které vlastníte. A nejen to. Stejně tak budou na všech zařízeních promítnutny i změny. Jakékoli úpravy provedete, během chvíle budou dostupné i na ostatních zařízeních.

Knihovna fotografií na iCloudu

Pokud zápasíte s nedostatkem místa na vašem Macu nebo iPhonu, není nic snazšího než zapnout možnost Optimalizovat úložiště. Fotografie zůstanou v originálním rozlišení uložené na službě iCloud a jsou ze zařízení kdykoli dostupné, ale neukládají se všechny lokálně. Tím ušetříte spoustu místa a také starostí, kam fotky přesunout a zálohovat a současně je budete mít vždy dostupné odkudkoli, kde je připojení k internetu.

Jakmile se rozhodnote používat Knihovnu fotografií na iCloudu, počítejte s tím, že bezplatná kapacita 5 GB nebude dostačující. Nezbývá než si za dodatečný prostor připlatit. 50 GB získáte již za 25 Kč měsíčně a k dispozici jsou i vyšší tarify – 200 GB za 79 Kč a pro náročné uživatele pak 2 TB za 249 Kč, vždy s měsíční platbou.

Sdílená knihovna fotek

V rámci sdílené knihovny můžete přidat až 5 lidí nezávisle na již existujícím rodinném sdílení, kteří budou mít přístup ke společné knihovně fotografií. Sami se pak můžete rozhodnout, které fotky budou sdílené, a které zůstanou jen vaše soukromé. A to dokonce i rovnou ve chvíli, kdy fotografie pořizujete na iPhonu.

Sdílení fotek na iCloudu

Jednou z dalších funkcí je možnost sdílet fotografie komukoli. Pokud dotyčný vlastní také zařízení Apple, fotografie se mu zobrazí přímo v něm (za předpokladu, že pozvánku přijme). Sdílené fotografie jsou tak dostupné přímo v aplikaci Fotky nebo na zařízení se systémem iOS. Ideální pro sdílení společných fotek s ostatními.

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.