Externí úložiště

Vaše soubory můžete mít uložené i na externím disku, číst paměťové karty z fotoaparátu nebo přenášet data pomocí USB flash paměti.

Napsal Martin Světlík

Kde najdu připojená zařízení?

Jakmile připojíte externí disk, USB flash paměť nebo paměťovou kartu do slotu na vašem Macu, tato jednotka se zobrazí ve Finderu v části Místa. Pokud jste něměnili výchozí nastavení, zobrazí se také na ploše a můžete s ním rovnou pracovat. Pozor pouze na souborový systém, může se stát, že Mac nezvládne na vaše zařízení zapisovat. O tom, již trochu více technicky, si můžete přečíst v části externí disky na Macu.

Vysunout nebo nevysunout?

Obecně je doporučováno disk nejprve vysunout, abyste předešli ztrátě dat. Toho docílíte tak, že ikonku z plochy přesunete na koš v docku, případně ve Finderu kliknete na ikonku v pravé části vedle názvu připojeného zařízení. Pokud tak neučiníte, Mac vám zobrazí upozornění.

Nesprávné vysunutí disku

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.