Monitory a televize

K vašemu Macu můžete připojit externí monitor,
můžete z něj prezentovat pomocí projektoru
nebo jej připojit k televizi. A to i bezdrátově.

Napsal Martin Světlík

Apple Studio Display

Někdy to bez adaptéru nejde

Počítače Mac jsou vybaveny moderním USB-C konektorem, případně také HDMI. Pokud máte k dispozici HDMI, bude vám pro připojení monitoru, televize nebo projektoru postačovat kabel. Stejně tak moderní monitory umožňují připojení rovnou pomocí USB-C kabelu. V ostatních případech potřebujete speciální adaptér, který zakoupíte u všech dobrých prodejců Apple.

Sidecar – iPad jako monitor nebo tablet

Váš iPad můžete proměnit na externí monitor nebo kreslící tablet u podporovaných aplikací. Není třeba žádného nastavování a pro připojení můžete použít kabel nebo Wi-Fi v nabídce zrcadlení obrazovky, kterou najdete v ovládacím centru v horním řádku nabídek.

AirPlay – bezdrátově z Maca nebo na Mac

Pokud vlastníte Apple TV nebo televizi s podporou AirPlay, můžete ji použít jako další monitor a to bezdrátově prostřednictvím sítě Wi-Fi. Jakmile je televize dostupná, zobrazí se vám možnost zrcadlení obrazovky v ovládacím centru v horním řádku nabídek, případně jako výstup AirPlay pro přehrávání multimédií.

Funguje to ale i opačně. Váš Mac totiž můžete použít také jako bezdrátový monitor pro ostatní zařízení.

AirPlay

Nastavení dalšího displeje

Ať už chcete nastavit umístění dalšího displeje, zrcadlení nebo rozlišení, navštivte Nastavení systému a vyberte položku Monitory.

Nastavení monitorů

Nastavení uspořádání monitorů

Jak je vidět na obrázku výše, můžete měnit uspořádání monitorů, tedy jak se monitory fyzicky nachází vedle sebe. To vám usnadní přechod kurzorem myši mezi nimi. Pokud navíc přesunete bílý pruh, který značí řádek nabídek, můžete změnit, který monitor se bude používat jako hlavní.

Tip

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.