Monitory a televize

K vašemu Macu můžete připojit externí monitor,
můžete z něj prezentovat pomocí projektoru
nebo jej připojit k televizi. A to i bezdrátově.

LG UltraFine 4K Display

Většinou to bez adaptéru nejde

Počítače Mac jsou vybaveny různými typy konektorů podle modelové řady. Ty nejnovější nabízí moderní USB-C, dříve to byl Mini DisplayPort a někdy také HDMI. Pokud je váš Mac vybaven HDMI, postačí vám kabel, většina nových monitorů a projektorů je HDMI vybavena také, v případě televizí již takřka všechny. V ostatních případech potřebujete speciální adaptér, který zakoupíte u všech dobrých prodejců Apple.

Sidecar – iPad jako monitor nebo tablet

Od verze macOS Catalina a iPadOS 13 můžete váš iPad s podporou Apple Pencil proměnit na externí monitor nebo kreslící tablet u podporovaných aplikací. Není třeba žádného nastavování a pro připojení můžete použít kabel nebo WiFi v nabídce AirPlay v horním řádku nabídek.

AirPlay – televize jako monitor bezdrátově

Pokud vlastníte Apple TV, můžete vaší televizi použít jako další monitor a to bezdrátově prostřednictvím sítě Wi-Fi. Jakmile je Apple TV dostupná, zobrazí se vám ikonka AirPlay v horním řádku nabídek.

AirPlay

Nastavení dalšího displeje

Ať už chcete nastavit umístění dalšího displeje, zrcadlení nebo rozlišení, navštivte Předvolby systému a vyberte položku Monitory.

Nastavení monitorů

Nastavení uspořádání monitorů

Jak je vidět na obrázku výše, můžete měnit uspořádání monitorů, tedy jak se monitory fyzicky nachází vedle sebe. To vám usnadní přechod kurzorem myši mezi nimi. Pokud navíc přesunete bílý pruh, který značí řádek nabídek, můžete změnit, který monitor se bude používat jako hlavní.

Tip

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.