E-mail

Vyřizujte vaše e-maily přímo z aplikace Mail na vašem Macu.
Navíc můžete dokumenty nebo obrázky anotovat přímo
při psaní zprávy a odesílat velké přílohy.

Napsal Martin Světlík

Účty bez složitého nastavení

Pokud máte e-mailovou schránku na službách jako je iCloud, Exchange, Google nebo Yahoo!, stačí vyplnit vaše jméno, e-mail a heslo a o vše ostatní se již Mac postará. Nový účet můžete přidat v Nastavení systému, kde je sekce Internetové účty, nebo po spuštění aplikace Mail, kde při prvním spuštění budete vyzváni k přidání nového účtu.

Mail

Pokud máte schránku jinde

V tom případě je třeba e-mail nastavit ručně. Týká se to zejména služeb jako je Seznam, Centrum nebo jiná firemní řešení než je Exchange. Musíte znát hlavně server příchozí a odchozí pošty. Návod naleznete níže. Pokud si na vlastní nastavení netroufáte, obraťte se na někoho zkušenějšího.

Zapomeňte na POP3, žádejte IMAP

POP3 je starý protokol z dob, kdy uživatel měl pouze jedno zařízení a disková kapacita serverů byla omezená. Dnes platí přesný opak a tak vždy preferujte protokol IMAP pro příchozí poštu, který pracuje s e-maily na serveru.

Tip

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.