Apple Music je tady - co přináší nová hudební služba od Applu?

Hudba Novinky

O hudební službě se diskutovalo od chvíle, kdy Apple koupil společnost Beats. Na vývojářské konferenci WWDC 2015 byla konečně oficiálně představena a od včerejšího dne, tedy od 30. června, je k dispozici. Podívejte se, co nová služba nabízí a zda je zajímavou alternativou pro služby jako Spotify nebo Deezer.

Napsal Martin Světlík

Apple Music je tady - co přináší nová hudební služba od Applu?

Apple Music umožňuje za měsíční předplatné neomezený poslech hudby v rámci katalogu iTunes. A samozřejmě nejen to. Největší výhodou oproti již zmíněným konkurentům jako Spotify, Rdio nebo Deezer, je bezesporu integrace se stávajícím ekosystémem. Nepotřebujete žádnou další aplikaci ani účet s platební kartou. Postačí vám Apple ID a vše je v rámci vydaných aktualizací pro OS X a iOS dostupné automaticky v iTunes, respektive v hudební aplikaci ve vašem iPhonu nebo iPadu.

Neomezený poslech hudby za měsíční předplatné

Apple Music nabízí tři měsíce zcela zdarma. Po této době začne placené předplatné dle zvoleného plánu a to již za 5,99 EUR za individuální, respektive 8,99 EUR za rodinné předplatné, které je dostupné až pro 6 členů rodiny v rámci rodinného sdílení. Placené předplatné začne po tříměsíční době automaticky. Pokud vám služba nevyhovuje nebo nechcete pokračovat v placeném předplatném, musíte automatické předplatné zrušit.

Jakmile zvolíte svoje členství, máte přístup ke katalogu iTunes a možnost poslouchat cokoli, včetně možnosti přidat si alba nebo písničky do své vlastní hudební sbírky a to za cenu nepřesahující hodnotu jednoho alba.

Apple Music

Hudba přímo pro vás

V úvodním nastavení Apple Music máte možnost vybrat oblíbený styl hudby a interprety. Na základě techto preferencí Apple Music v části Pro vás začně nabízet hudbu, která by se vám mohla líbit a to včetně již předpřipravených seznamů stop.

Apple Music For you

Co je nového ve světě hudby

Další možností je sledovat, co nového se děje ve světě hudby a to i dle libovolného žánru. Novinky opět respektují vaše preference v oblasti hudebního vkusu. Nová alba nebo skladby si můžete rovnou poslechnout nebo přidat do své knihovny hudby.

Apple Music New

Rádio Beats 1 nebo úplně vlastní rádio

Apple současně představil novou stanici Beats 1, která není pouhým seznamem stop, ale reálnou rádiovou stanici s moderátory, programem, rozhovory a novinkami ze světa hudby.

Vedle Beats 1 máte možnost vybrat si klasická internetová rádia podle žánrů a kategorií a nebo si vytvořit rádio úplně vlastní. Jakmile budete poslouchat písničku, která se vám líbí, jednoduše stačí na základě ní vytvořit náhodný seznam stop, tedy rádio, který bude odpovídat vašemu vkusu.

Connect – sociální síť podruhé

Sociální síť pro umělce Apple již provozoval v minulosti s názvem iTunes Ping, ale pro malý zájem byla následně zrušena. Connect, který je součástí Apple Music, tak představuje druhý pokus a nabízí možnost sledovat oblíbené interprety.

Vyplatí se Apple Music?

Pokud rádi posloucháte hudbu, pak se Apple Music vyplatí. Za měsíční předplatné ve velmi přijatelné ceně získáte možnost přístupu ke katalogu hudby a neomezenému poslechu, včetně možnosti přidání hudby do vlastní knihovny. Oproti jiným službám nabízí kvalitní zázemí iTunes, které v minulosti změnilo svět hudby, a celkovou integraci do ekosystému produktů Apple.

Navíc máte tři měsíce zdarma bez omezení, v rámci kterých lze službu vyzkoušet. Měsíční předplatné pak v obou jeho variantách není dražší než jedno album v iTunes Store.

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.