iCloud Drive konečně umožňuje sdílení složek

macOS Novinky Aktualizace

Sdílení souborů není v rámci iCloudu problém, nicméně sdílení celých složek s více uživateli nám Apple slibuje už od června minulého roku. Nyní jsme se této funkce dočkali. Konečně.

iCloud Drive konečně umožňuje sdílení složek

Funkce, která není pro služby jako Dropbox, OneDrive nebo Google Disk nijak nová, konečně přichází i pro Mac, iPhone nebo iPad. Řeč je o možnosti sdílet celé složky s více uživateli v rámci služby iCloud Drive.

Apple včera vydal aktualizace pro své operační systémy s označením macOS 10.15.4, iOS a iPadOS 13.4, které v aplikacích Finder a Soubory umožňují vedle samostatných souborů i sdílení složek.

Jak na sdílení složek na Macu

Ve Finderu proces zůstal stejný jako u samostatných souborů. Označíte složku ke sdílení a kliknete na tlačítko Sdílet v panelu nástrojů. Pomocí nové možnosti Přidat uživatele můžete začít sdílet složku s ostatními.

Sdílení složky

Příjemcům můžete dát vědět klasicky pomocí e-mailu nebo iMessage, případně jen zkopírovat odkaz. Dále máte možnost nastavit, zda je složka přístupná jen kokrétním uživatelům nebo všem s odkazem. Druhá možnost nabízí následné další sdílení uživateli bez dalšího zásahu. Stejně tak lze zvolit, zda lze se soubory pracovat nebo je jen prohlížet.

Sdílení složky

Ve všech případech musí být příjemci registrovaní ve službě iCloud.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.