Jak tisknout obálky nebo adresní štítky na Macu

macOS Tipy

Potřebovali jste vytisknout obálku nebo adresní štítky na Macu a trápili se se šablonami v aplikacích Pages nebo Microsoft Word? A co teprv pokud potřebujete vytisknout rovnou 100 obálek naráz. Naštěstí řešení je elegantnější než se může zdát.

Jak tisknout obálky nebo adresní štítky na Macu

Pomůže vám totiž aplikace Kontakty. Ano, přesně ta aplikace, která eviduje kontakty a pravděpodobně ji na Macu spíše minete. Právě aplikace Kontakty v sobě ale ukrývá tuto zajímavou funkci a umožňuje přímý tisk obálek nebo adresních štítků.

Jediné co potřebujete je mít u kontaktů vyplněné adresy ať už domů nebo do práce. Pro automatické vyplnění odesílatele je to samé potřeba udělat ve vaší vizitce, kterou bez ohledu na abecední řazení najdete v seznamu úplně nahoře, označenou jako Moje vizitka. Vpravo vedle jména je také siluleta osoby.

Moje vizitka v aplikaci Kontakty

Poté již stačí označit kontakt s adresou, případně rovnou všechny, pro které chcete obálky nebo adresní štítky vytisknout a z horního řádku nabídek vybrat z nabídky Soubor položku Tisknout… Stejně tak poslouží klávesová zkratka CmdP.

Tisk obálek v aplikaci Kontakty

A je to. Tisk obálek se vám automaticky zobrazí. Pomocí tlačítka Zobrazit podrobnosti ve spodní části okna pak snadno změníte nejen velikost obálky, ale můžete přidat také logo, upravit barvy, fonty a další parametry. Jakmile do tiskárny vložíte příslušený počet obálek dané velikosti, vše potvrdíte tlačítkem Tisknout a komplikovaným nastavením a šablonám ve Wordu se elegantně vyhnete.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.