Jaké novinky přinese na podzim macOS Catalina?

macOS Novinky

Apple představil jako obvykle v rámci vývojářské konference WWDC, která se konala v červnu, novinky na poli softwaru. Nová verze ponese označení macOS Catalina a její vydání se očekává na podzim. Pojďme si představit několik novinek, na které se můžeme těšit.

Jaké novinky přinese na podzim macOS Catalina?

Sbohem iTunes…

Aplikace iTunes, která se u uživatelů nesetkávala často s nadšením, končí. V macOS Catalina ji nahradí tři nezávislé aplikace: Music, Apple TV a Apple Podcasty. Tento krok byl s rozmachem služeb, které Apple nabízí, pravděpodobně nevyhnutelný. Pokud by se vám však přeci jen stýskalo po klasické synchronizaci a záloze mobilních zařízení, vše zůstane nadále dostupné v rámci Finderu.

Aplikace Music

Vylepšené výchozí aplikace

Ani ostatní aplikace však nezůstaly stát stranou. Vylepšení se dočká aplikace Fotky, která v duchu novinek v iOS nabídne nové pohledy na vaše fotografie. Kompletní redesign čeká aplikaci Připomínky, která se z užitečného úkolovníku stane pokročilejším správcem úkolů. Poznámky umožní sdílet rovnou celé složky a další drobná vylepšení.

Aplikace Fotky

Nové možnosti pro vývojáře a iPad jako druhý displej nebo tablet

Vývojáři nyní budou mít možnost snadno přenést aplikace, které znáte z iPadu, rovnou na Mac. Když už jsme u iPadu, tak ten bude možné použít jako externí displej bez nutnosti používat aplikace třetích stran, případně také jako kreslící tablet.

Sidecar

Bezpečnost a další vylepšení

Nezapomnělo se ani na bezpečnost. Pokud patříte mezi majitelé Maců s bezpečnostním čipem T2, tak tyto modely nepůjde bez znalosti hesla k Apple ID snadno smazat a znovu použít. Systém samotný se pak zcela oddělí od ostatních dat. Vylepšení se dočká také funkce Najít můj Mac, kdy bude možné ztracený Mac lokalizovat i ve chvíli, kdy nebude připojen k WiFi a to díky ostatním zařízením v jeho okolí, které nemusí být nutně ani vaše. A pokud vlastníte Apple Watch, kromě odemykání počítače hodinky budete moci použít i v případě dalších nastavení a akcí, kde je třeba zadávat heslo.

Čas u obrazovky nově přichází i na Mac, tudíž ve stejné logice jako na mobilních zařízeních můžete sledovat jak trávíte čas u svého počítače nejen vy, ale například vaše děti. Dalších drobných vylepšení bude samozřejmě ještě více. Nová verze macOS vychází zpravidla koncem září, případně na přelomu září a října.

Čas u obrazovky

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.