Night Shift nově přichází na Mac. Aby se vám lépe usínalo

macOS Tipy

Funkci Night Shift možná znáte z mobilních zařízení. Jedná se o režim, kdy se barvy displeje změní na teplejší spektrum barev. Jednoduše aby se vám lépe spalo. S poslední aktualizací macOS Sierra 10.12.4 je Night Shift dostupný také pro počítače Mac.

Night Shift nově přichází na Mac. Aby se vám lépe usínalo

Night Shift vychází ze studií, které tvrdí, že pokud v noci koukáte do displejů mobilních zařízení nebo počítače, tak se vám hůře usíná, protože mozek si zjednodušeně stále myslí, že je den. Úprava barev displeje pomocí posunutí do teplejšího barevného spektra by tento vliv mělo zmírnit a vám by se mělo lépe usínat a spát.

Jak Night Shift zapnout

Night Shift je dostupný na Macu s aktualizací systému s označením 10.12.4. Aktu­alizaci standardně získáte pomocí aplikace App Store. Jakmile si novou verzi nainstalujete, možnost manuálního zapnutí funkce Night Shift najdete v notifikačním centru.

Ten zobrazíte buď pomocí ikony v horním řádku nabídek úplně vpravo, případně pomocí gesta na trackpadu, kdy jednoduše přejedete dvěma prsty zprava doleva, včetně hliníkového okraje vašeho Maca.

Funkce Nerušit a Night Shift, které se v notifikačním centru skrývají, nejsou na první pohled viditelné. Proto se posuňte úplně nahoru nad aktuální datum a hned uvidíte možnost tyto funkce zapnout, případně vypnout. Tímto stylem se Night Shift aktivuje vždy do východu slunce.

Od soumraku do úsvitu automaticky

Daleko jednodušší je ale nastavit Night Shift tak, aby fungoval automaticky. Ideálně od soumraku do úsvitů v závislosti na aktuálním časovém pásmu.

Spusťte aplikaci Předvolby systému a přejděte do části Monitory ve druhém řádku. Tam přibyla nová záložka – Night Shift. V části rozvrh už jen stačí vybrat z rolítka Od soumraku do úsvitu a o nic dalšího se starat nemusíte.

Nastavení funkce Night Shift

Podporované počítače Mac

Mezi podporované modely patří MacBook (Early 2015 nebo novější), MacBook Air (Mid 2012 nebo novější), MacBook Pro (Mid 2012 nebo novější), iMac (Late 2012 nebo novější). V případě stolních počítačů bez displeje je to Mac mini (Late 2012 nebo novější) a Mac Pro (Late 2013 nebo novější), kde funkci podporují pouze displeje Apple LED a Thunderbolt Display nebo aktuální LG UltraFine 4K/5K Display.

Info

Tuto možnost najdete i na mobilních zařízeních iPhone a iPad v ovládacím centru (přejedete prstem od spodní hrany displeje nahoru) a zautomatizovat jej můžete v Nastavení v části Zobrazení a jas.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.