Posílejte na Macu velké přílohy pohodlně a rychle pomocí funkce Mail Drop

Tipy

Přílohy v e-mailových zprávách jsou omezeny velikostí, kterou je možné odeslat. Proto je často nutné sáhnout po jiných nástrojích pro sdílení jako je Úschovna nebo Dropbox. A o této skutečnosti pak dát příjemci vědět. Mail Drop vám ale umožní posílat velké přílohy přímo v aplikaci Mail bez nutnosti další služby.

Posílejte na Macu velké přílohy pohodlně a rychle pomocí funkce Mail Drop

Kdy použít Mail Drop namísto jiných služeb

Možnost sdílení přes cloudová úložiště jako je Google Disk nebo Dropbox je praktická a rychlá. Hodí se zejména pro dlouhodobé sdílení souborů, mnohdy i s více uživateli a ve chvíli, kdy v těchto souborech mohou nastat změny. Naopak například Úschovna umožňuje rychle poslat velké množství souborů a opět lze odkaz ke stažení použít opakovaně a sdílet s více příjemci.

Co když ale jen potřebujete poslat jednorázově velkou přílohu? Pak stačí používat e-mailového klienta Mail, iCloud a nic víc není třeba řešit.

Jak Mail Drop funguje

Mail Drop vám umožňuje na pozadí a zcela automaticky odeslat velkou přílohu bez ohledu na to, jakého máte poskytovatele e-mailu a jak velké přílohy povoluje odeslat. Příloha může mít až 5 GB a soubor se automaticky nahraje do iCloudu, kde zůstává uložený maximálně 30 dnů. Během těchto 30 dní můžete odeslat přílohy až do velikosti 1 TB, tudíž se v naprosté většině případů není třeba bát nějakého omezení.

Ve chvíli, kdy příjemce také používá aplikaci Mail na Macu, iPhonu nebo iPadu, příloha se mu stáhne standardním způsobem a prakticky nikdo ze zúčastněných stran nepozná rozdíl. V opačném případě je k dispozici odkaz ke stažení přílohy – podobně jako je tomu v případě například Úschovny nebo sdílené složky Dropboxu aj. Vše je ale integrované do aplikace Mail tak, jak jste zvyklí.

Zkontrolujte si nastavení

Mail Drop snadno zapnete u jakéhokoli e-mailového účtu. Není tedy důležité, zda používáte Gmail, Seznam nebo jiného poskytovatele.

V aplikaci Mail vyberte z horního řádku nabídek Mail a posléze položku Předvolby.

Položka Předvolby v nabídce Mail

V otevřeném okně přejděte na záložku Účty a vyberte vlevo účet, kterého se nastavení týká. Na záložce Informace o účtu již naleznete možnost Velké přílohy zasílat přes Mail Drop.

Nastavení funkce Mail Drop

A je to!

Jakmile přidáte do e-mailu větší přílohu, než kolik váš poskytovatel dovoluje odeslat, automaticky se odešle pomocí funkce Mail Drop. Rychlost odesílání je závislá na rychlosti vašeho připojení k internetu. Jak již bylo zmíněno, uživatelé aplikace Mail na Apple produktech nepoznají rozdíl. Ti ostatní, kteří používají Outlook nebo webové rozhraní, pak obdrží odkaz ke stažení.

Odkaz ke stažení

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.