Přehrávač videa pro Mac na který jsme dlouho čekali: IINA

Tipy Novinky

Výchozí přehrávač QuickTime Player funguje spolehlivě, ale přehraje jen výchozí používané formáty. Jakmile přijde na řadu video v jiném formátu, musíte se poohlédnout jinde.

Přehrávač videa pro Mac na který jsme dlouho čekali: IINA

Na přehrávač IINA jsme dlouho čekali. Výslovnost názvu na první pohled jednoduchá není, ale oproti stálicím jako je například přehrávač VLC se jedná konečně o moderní a rychlý přehrávač multimédií určený čistě pro macOS, což přináší perfektní integraci funkcí, které aplikace třetích stran často míjí.

IINA přehrávač

Formáty jsou až to poslední

IINA přehraje takřka vše na co si jen lze vzpomenout a není to třeba dále rozebírat. Kromě lokálních souborů zvládne ale také online streamování videí včetně těch z YouTube. Stačí jen vložit odkaz videa nebo celého playlistu.

Zmiňuji, že se jedná o přehrávač čistě pro macOS, což znamená podporu několika vestavěných funkcí:

  • Tmavý režim: pokud používáte na Macu tmavý vzhled, přehrávač se automaticky přizpůsobí
  • Touch Bar: majitelům MacBooku Pro s Touch barem přehrávač nabídne možnost ovládání právě zde
  • Obraz v obraze: macOS tuto funkci překvapivě již nějaký ten pátek podporuje včetně prohlížeče Safari, většina poskytovatelů obsahu a přehrávačů se mu však brání. IINA vám přehraje libovolné video v tomto režimu, což znamená, že můžete dělat cokoli jiného a video sledovat v rohu obrazovky bez rizika překrytí
  • Dále se můžete těšit na náhledy při posouvání videa, automatické hledání titulků na internetu, možnost přizpůsobit si vzhled přehrávače, gesta pro myš a trackpad a další a to vše v elegantním kabátku a ve svižné aplikaci

Stahujte zdarma na stránkách přehrávače IINA.

Obraz v obraze

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.