Prohlížení obrázků ve Finderu na Macu díky novému režimu galerie

macOS Tipy Novinky

Váš Mac nabízí aplikaci Fotky, která umožňuje správu a úpravu fotografií včetně synchronizace fotek na iCloudu. Mohou ale nastat případy, kdy máte fotografie v klasické složce a chcete si je rychle prohlédnout přímo ve Finderu. macOS Mojave přinesl nový režim zobrazení galerie.

Prohlížení obrázků ve Finderu na Macu díky novému režimu galerie

Zobrazení galerie ve Finderu

V horním panelu nástrojů ve Finderu najdete 4 možnosti zobrazení vašich souborů: ikony, seznam, sloupce a nově galerii, která nahradila předchozí animovaný Cover Flow. Právě poslední galerie vám umožní přehledně zobrazit vaše obrázky a fotografie, včetně jejich přehledu a potřebných informací.

Režim zobrazení galerie ve Finderu

Mezi obrázky se můžete pohybovat standradně šipkami doprava a doleva. V pravém sloupci se pak dozvíte veškeré dostupné informace o fotografii, které jsou dostupné. Krom toho zde najdete i rychlé nástroje pro otočení fotografie, anotace a dalších rozšíření.

Procházení pomocí rychlého náhledu

Pro procházení lze stále využít rychlý náhled, který zobrazíte klávesou mezerník nebo pomocí tzv. force touch, kdy tlakem stisknete trackpad na podporovaném MacBooku. I zde lze pomocí šipek procházet fotografie a v macOS Mojave najdete také rychlé možnosti pro otočení fotografie a anotaci.

Rychlý náhled

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.