Rychlé zobrazení sady fotografií a jejich prezentace přímo ve Finderu

Tipy Finder

OS X nabízí Rychlý náhled, praktickou funkci, která vám umožní zobrazit náhled souboru aniž by bylo nutné jej otevírat v samostatné aplikaci. Lze jej ovšem využít i pro rychlé zobrazení celé sady fotografií a jejich prezentaci.

Rychlé zobrazení sady fotografií a jejich prezentace přímo ve Finderu

Rychlý náhled možná již znáte a pokud ne, tak stačí ve Finderu vybrat libovolný soubor a stisknout mezerník. Pokud se jedná o podporované dokumenty, obrázky, hudební soubory nebo videa, okamžitě se zobrazí jejich náhled, aniž by bylo nutné soubory otevírat v samostatné aplikaci postupně. Rychle si tak můžete soubory prohlédnout a najít ten, který hledáte.

Může se stát, že máte například složku fotografií, které si potřebujete rychle prohlédnout. Stačí jednoduše označit všechny (například klávesovou zkratkou Cmd + A) a klasicky stisknout mezerník. Pomocí šipek můžete pak jednoduše procházet mezi fotografiemi. Pokud navíc okno přepnete do režimu celé obrazovky (pomocí šipek v pravém horním rohu), můžete fotografie nejen postupně procházet, ale spustit také jako prezentaci.

Rychlý náhled - režim celé obrazovky

Ikonka mřížky pak pro změnu zobrazí přehled všech souborů.

Rychlý náhled - přehled

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.