Tmavý režim a dynamické tapety v macOS Mojave

macOS Novinky Aktualizace

Již v předchozích verzích macOS bylo možné vybrat si tmavou variantu docku a horního řádku nabídek. Nová verze macOS Mojave jde ještě dál a celé prostředí systému lze přepnout do tmavého režimu. A k tomu přináší nové dynamické tapety.

Tmavý režim a dynamické tapety v macOS Mojave

Tmavý režim se může hodit v mnoha případech. Oceňují ho již delší dobu zejména kreativci v aplikacích pro střih videa nebo v grafických editorech. Stejně tak jej často preferují vývojáři. Oceníte jej při dlouhé práci u monitoru počítače a stejně tak například v noci.

Již není třeba spoléhat se pouze na možnosti dané aplikace, v nové verzi macOS Mojave si jej můžete zapnout rovnou pro celé prostředí systému. Stačí otevřít Předvolby systému, přejít do části Obecné a vybrat si světlý nebo tmavý vzhled podle libosti.

Tmavý režim

Všechny výchozí aplikace se automaticky přizpůsobí vaší volbě, včetně docku, horního řádku nabídek, oznamovacího centra a dalších prvků systému. U aplikací třetích stran není tmavý režim zatím samozřejmostí, ale řada z nich jej již velmi rychle implementovala ta­ké.

Aplikace v tmavém režimu

Vedle tmavého režimu najdete v Předvolbách systému v části Plocha a spořič dvě nové dynamické tapety: mohavskou poušť a solární gradienty. Ty se budou automaticky měnit v průběhu dne v závislosti na aktuálním čase.

Dynamické tapety

Na další novinky se zaměříme v dalších článcích. Pokud jste macOS Mojave zatím neinstalovali, ke stažení je zdarma v App Store.

Automatická změna tmavého a světlého režimu

Pokud se vám libí tmavý režim, ale současně preferujete přes den klasický světlý, vyzkoušejte aplikaci NightOwl, která se o vše postará. Sami si zvolíte, zda měnit režim v závislosti na západu a východu slunce, případně dle vlastních časových preferencí. Aplikace je zdarma a Apple by určitě tuto funkci mohl přidat do dalších verzí macOS.

Tip

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.