Vnořené úkoly a další novinky v aplikaci Připomínky v macOS Catalina

macOS Tipy

Aplikace Připomínky prošla v macOS Catalina a iOS 13 zásadní proměnou a přináší také možnost vnořených úkolů, což nabízí možnost pracovat například s checklisty a jednotlivé rozsáhlejší úkoly lépe strukturovat.

Vnořené úkoly a další novinky v aplikaci Připomínky v macOS Catalina

Jak na Macu pracovat s vnořenými úkoly

Vnořené úkoly jsou ideální na složitější úkoly. Jedná se vlastně o jednotlivé kroky, při jejímž splnění dochází ke splnění celého úkolu, podobě jako když jdete nakoupit a máte v ruce nákupní seznam.

Řada aplikacích třetích stran s tím pracuje již dlouho a i přesto, že macOS Catalina tuto funkci přinesla také, je na první pohled skrytá, protože druhý úkol v seznamu musíte nejprve odsadit. Prvně tedy vložíte hlavní úkol a jako další nějaký jednotlivý krok. V tu chvíli na tento podúkol můžete kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat možnost Odsadit připomínku. Stejně tak poslouží i nabídka Úpravy z horního řádku nabídek, kde najdete stejnou možnost. Funguje i klávesová zkratka Cmd + ] a nebo přetažení podúkolu pomocí myši.

Odsazení úkolu

Pro větší přehlednost můžete takto vytvoření vnořený seznam snadno skrýt a stále vidíte celý úkol jako nesplněný. Na iPhonu nebo iPadu je situace jednodušší, protože stačí otevřít detaily úkolu pomocí symbolu ⓘ a tam již vnořené úkoly snadno najdete.

Odsazení úkolu

Další novinky v aplikaci Připomínky

Mezi další příjemné funkce patří možnost k jednotlivým seznamům kromě barvy přidávat také ilustrační ikonu. Aplikace nově obsahuje dynamické seznamy pro rychlé filtry úkolů. Například těch, které máte naplánované na dnešní den.

K úkolům také můžete nově přidávat fotografie a kresby nebo skenovat dokumenty a ty prioritní pak označit vlaječkou, což se opět projeví v dynamickém seznamu Označené.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.