YouTube bez reklam, jako obraz v obraze nebo jen audio na pozadí díky rozšíření Vinegar

Tipy

Nedávno jsem zde doporučoval rozšíření Hush Nag Blocker, které umí v Safari automaticky skrývat lišty pro povolení cookies. Dnes se podíváme na další zajímavý přírůstek, který nahrazuje přehrávač YouTube výchozím přehrávačem od Apple s mnoha šikovnými funkcemi jako je například obraz v obraze.

Napsal Martin Světlík

YouTube bez reklam, jako obraz v obraze nebo jen audio na pozadí díky rozšíření Vinegar

Vinegar vyjde na příjemných 49 Kč a za tuto cenu jej můžete používat v prohlížeči Safari na všech zařízeních, tedy nejen na Macu, ale i na iPhonu a iPadu.

V principu nahrazuje výchozí YouTube přehrávač za nativní verzi přehrávače, kterou Safari používá. Díky tomu se obejdete bez reklam (aniž byste si museli platit YouTube Premium) a získáte další zajímavé funkce jako obraz v obraze, neustálé přehrávání videa na pozadí, možnost spustit si pouze audio stopu a navíc Google nemůže sledovat Vaší aktivitu při přehrávání videa.

Obraz v obraze

Tyto funkce oceníte zejména na mobilních zařízeních, kde si můžete cokoli pustit na pozadí bez nutnosti předplatného.

Instalace rozšíření pro Safari

1. Stáhněte si aplikaci Vinegar – Tube Cleaner z App Store.

2. Po instalaci přejděte do prohlížeče Safari.

3. Z horního řádku nabídek vyberte Safari a položku Předvolby.

4. Přejděte na záložku Rozšíření a povolte Vinegar. A to je vše.

Rozšíření v Safari

Mobilní zařízení

Aplikaci si můžete zdarma z App Store stáhnout i pro mobilní zařízení iPhone a iPad. Postup je pak podobný, rozšíření Safari najdete v Nastavení. Na mobilních zařízeních ještě musíte povolit přístup k obsahu stránek.

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.