Zprávy na iCloudu jsou konečně tady. Pozdě, ale přece.

macOS Novinky Aktualizace

Apple nám slíbil synchronizaci zpráv pomocí iCloudu již před rokem, nicméně tuto možnost stále odkládal až do aktualizace macOS 10.13.5 pro Mac a iOS 11.4 pro mobilní zařízení.

Zprávy na iCloudu jsou konečně tady. Pozdě, ale přece.

Možnost vyřizovat na Macu klasické SMS zprávy i iMessage je jedna z naprosto návykových záležitostí. Dost často se ale různý stav zpráv na všech zařízeních stával spíše noční můrou. Smazali jste SMS s autorizačním kódem z banky a na ostatních zařízeních zůstal stav beze změny.

V loňském roce Apple slíbil synchronizaci díky možnosti uložit všechny zprávy na iCloud a dočkali jsme se až ve chvíli, kdy se chystalo představení dalších softwarových novinek na letošní podzim. Pokud tedy máte na svém Macu poslední aktualizaci s označením 10.13.5 a na iPhonu případně i iPadu verzi iOS 11.4, nic již nebrání zapnout zprávy na iCloudu.

Jak zapnout Zprávy na iCloudu

Na Macu spusťtě aplikaci Zprávy a z horního řádku nabídek vyberte nabídku Zprávy a položku Předvolby…

Předvolby aplikace Zprávy

Přejděte na záložku Účty a zaškrtněte možnost Zapnout zprávy na iCloudu.

Zapnout zprávy na iCloudu

Naopak na mobilních zařízení přejděte do Nastavení, tapněte na své jméno účtu hned nahoře, vyberte iCloud a zapněte Zprávy pro synchronizaci. A je to. Vaše zprávy budou konečně dostupné kdekoli a současně synchronizovány se všemi změnami, které uděláte.

Nastavení pro iPad

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.