1Password pro správu hesel a jak koupit jednorázovou licenci pro Mac

Návody Nezařazené

Dlouhodobě používám a doporučuji aplikaci 1Password jako spolehlivého správce hesel, platebních karet a dalších citlivých údajů. Nicméně podobně jako řada dalších, i 1Password nyní preferuje licencování formou předplatného. Lze jej ale zakoupit i jako jednorázovou licenci.

1Password pro správu hesel a jak koupit jednorázovou licenci pro Mac

Aktualizace: Bohužel vše nasvědčuje tomu, že obchodní politika směřuje k předplatnému a v tuto chvíli již není možné zakoupit jednorázovou licenci dle postupu níže. 1Password ale stále považuji za nejlepšího správce hesel nejen pro Apple zařízení a doporučuji jej i přes nutnost předplatného.

Mac má vestavěnou aplikaci Klíčenka, která perfektně ukládá a synchronizuje uložená hesla mezi zařízeními. Nicméně není úplně elegantním katalogem, nelze přidávat další záznamy, které se netýkají hesel z webů nebo aplikací, nelze přidávat doplňující informace a řadu dalších užitečných funkcí jako je třeba hlídání napadených stránek nebo opakujících se hesel, jako má právě zmíněný 1Password, nenabízí.

Předplatné nebo jednorázová licence?

1Password, jak už je dnešním trendem, preferuje licencování formou předplatného. To v tomto případě vyjde na 109 Kč měsíčně nebo 979 Kč za rok. V rámci předplatného získáte službu pro synchronizaci dat a samozřejmě vždy aktuální verzi pro Mac.

Jednorázová licence pak vyjde přibližně na 1 500 Kč dle aktuálního kurzu za danou verzi, pro iPhone nebo iPad je již dostupná zdarma. Výhodou je, že pro synchronizaci můžete využít iCloud, který může být sám o sobě garancí funkční a bezproblémové synchronizace v rámci ekosystému Apple. Nevýhodou pak může být fakt, že v případě nové verze nemáte nárok na bezplatnou aktualizaci. Což ale nemusí nutně vadit, protože ta stávající zůstane ještě nějakou dobu funkční, dokud nepřestane být podporována v nových verzích macOS a zejména pak třeba v prohlížeči Safari jako se to stalo s předchozí verzi 1Password 6.

Ani jedna z těchto možností není vyloženě špatná nebo nejlepší. Záleží čistě na vás, jaká cesta je pro vás sympatičtější. Zda mít za pravidelný poplatek vždy aktuální verzi nebo zaplatit jednorázově a mít na nějakou dobu klid.

Jak koupit jednorázovou licenci 1Password

Stáhněte si instalační soubor z webu a aplikaci nainstalujte (verze z App Store neumožňuje pořízení jednorázové licence).

Okno při prvním spuštění

Při prvním spuštění ignorujte otevřené okno a z horního řádku nabídek vyberte nabídku 1Password 7 a položku Koupit 1Password…

Koupit 1Passowrd

Opět je nutné přehlídnout velké zelené tlačítko a namísto toho zamířit kurzorem k nenápadnému odkazu Potřebujete licenci? Ty máme taky.

Koupit 1Passowrd

Zde již můžete zvolit variantu samostatné licence za 49,99$.

Koupit 1Passowrd

Cena se automaticky přepočte dle aktuálního kurzu, zaplatíte kartou a dále již pokračujete pomocí průvodce nastavením.

Koupit 1Passowrd

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.