Jak na Macu zapnout izolaci hlasu mikrofonu pro redukci šumu a hluku z okolí

Tipy Návody

Řada z nás dnes tráví hodně času na online schůzkách nebo společných hovorech. Často se nevyhneme ruchům v okolí ať už jsme zrovna doma, v kanceláři nebo se rozhodneme si schůzku vyřídit v oblíbené kavárně. Naštěstí Mac nabízí jednoduché řešení pro izolaci zvuku mikrofonu.

Napsal Martin Světlík

Jak na Macu zapnout izolaci hlasu mikrofonu pro redukci šumu a hluku z okolí

Pro redukci hluku a šumu v okolí existují i aplikace třetích stran, jako je například Krisp. Ty jsou však často placené a v bezplatné verzi s sebou nesou řadu omezení. Navíc je nutné instalovat aplikaci třetí strany, která nemusí fungovat na všech Apple zařízeních.

Jakmile budete na Macu vyřizovat hovor v libovolné aplikaci (například FaceTime, Zoom, Microsoft Teams, Slack atp.), stačí si v horním řádku nabídek zobrazit ovládací centrum. Zde již pak v pravé horní části najdete Režim mikrofonu.

Režim mikrofonu

Možnost Izolace hlasu v zobrazené nabídce snadno zapnete.

Izolace hlasu

Vaše volba zůstane automaticky zapnutá i do budoucna, podobně jako je tomu v případě efektů pro kamery.

Izolace hlasu

Tato funkce je dostupná na podporovaných modelech počítač Mac, ale také mobilních zařízeních jako je iPhone nebo iPad, kde izolaci hlasu naleze také v ovládacím centru při libovolném hovoru, včetně těch klasických.

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.