Jak nastavit vlastní doménu pro iCloud

Návody

Funkce, po které mnozí často volali, je nyní s aktualizovaným iCloud+ konečně k dispozici. Řeč je o možnosti používat vlastní doménu pro iCloud a tím pádem mít e-mailovou schránku v rámci služeb Applu. Pojďme se podívat, jak vlastní doménu nastavit.

Jak nastavit vlastní doménu pro iCloud

Předpokladem je, že již nějakou doménu vlastníte a máte přístup ke správě DNS záznamů. Pokud byste si doménu chtěli pořídit, mohu doporučit Hosting Blueboard.cz, kde si vše potřebné sami snadno i nastavíte, případně vám technická podpora ráda pomůže.

Tento postup vyžaduje znalost změny DNS záznamů a vlastní doménu

Nemůžete použít například doménu Vaší společnosti nebo zaměstnavatele, pokud tam již máte e-mailové schránky například pro kolegy nebo je spravovaná někým jiným. Ideální je Vaše osobní doména, nebo doména pro rodinu, případně taková, kterou používáte sami. Změnou DNS záznamů dochází ke směrování všech schránek na iCloud. Postup pro změnu DNS záznamů není složitý, ale vyžaduje základní technické znalosti. Pokud si nejste těmito kroky jisti, obraťte se na někoho zkušenějšího.

Pozor

Nastavení vlastní domény pro iCloud+

1. Přihlaste se do Vašeho účtu na iCloud.com

2. Vpravo nahoře klikněte na vaše křestní jméno a přejděte do Nastavení účtu

Nastavení účtu na webu iCloud.com

3. Níže naleznete část Vlastní e-mailová doména, kde klikněte na tlačítko Spravovat

Správa vlastních e-mailových domén

4. Zvolte, zda doménu budete používat pouze vy, nebo ji chcete sdílet s celou rodinou. Pokud používáte rodinné sdílení, je možné doménu sdílet všem členům. Případně ji nastavit pouze pro váš účet.

Možnosti sdílení domény v rodině

5. V dalším kroku zadejte doménu, kterou vlastníte. Například ve formátu martinsvetlik.cz

Zadání vaší domény

6. Nyní můžete zadat e-mailové schránky, které již s vaší doménou používáte. Na všechny pak dorazí ověřovací e-mail, který je nutné potvrdit. Tento krok ale můžete také přeskočit a nové schránky nastavit jakmile bude doména směrována na iCloud.

Již existující schránky

7. Přichází ta nejvíce technická část. Na e-mail Vám dorazí pokyny pro aktualizaci DNS záznamů, stejně tak si je v tomto kroku můžete rovnou zobrazit. Je nutné jít do administrace vaší domény a změnit DNS záznamy, konkrétně pak MX, TXT a CNAME záznamy. Pokud si nejste jisti, obraťte se na technického správce domény, podporu poskytovatele hostingu, případně vám se správným nastavením také rád pomohu.

Aktualizace DNS záznamů

8. Změna se většinou neprojeví ihned a je třeba počkat až aktualizace DNS záznamů proběhne. To může několik hodin trvat, v některých případech až celý den. Až poté je možné nastavení dokončit.

Jakmile dojde k dokončení, vše je připraveno. Na Vašich zařízeních stačí v nastavení iCloudu zapnout poštu a Vaše schránka se automaticky přidá do výchozí aplikace Mail na všech zařízeních. Stejně tak je možné ji používat pro iMessage a FaceTime vedle telefonního čísla.

Na stejném místě pak můžete kdykoli přidat další domény, které chcete s poštou na iCloudu používat a samozřejmě spravovat také vaše e-mailové adresy (tzv. aliasy).

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.