Jak používat různé profily v prohlížeči Safari

macOS Tipy Návody

Zatímco Google Chrome zvládá různé profily od nepaměti, ve výchozím prohlížeči Safari jsme si na ně museli chvilku počkat. Pojďme se nyní podívat, jak je používat a co vám mohou přinést.

Napsal Martin Světlík

Jak používat různé profily v prohlížeči Safari

Proč používat různé profily

Představte si situaci, kdy řešíte v prohlížeči pracovní a soukromé věci. V rámci těchto aktivit můžete mít navíc různé účty na stejné internetové služby ať už se jedná o webové aplikace nebo klidně e-shopy. V praxi to znamená, že musíte účty neustále přepínat, což je často doprovázeno i odhlášením jednoho účtu a přihlášením toho druhého.

Profily umožňují vytvořit pro tyto účely oddělená okna prohlížeče, kde navíc máte samostatnou historii, záložky, cookies a data webových stránek. Díky tomu můžete mít například webové služby Google a další přihlášené vždy pod konkrétním účtem a pracovat v nich současně, jen v oddělených profilech.

Jak v Safari vytvořit další profily

Profily hledejte v nastavení prohlížeče Safari, kam se rychle dostanete pomocí klávesové zkratky Command + ,, případně z horního řádku nabídek vyberete nabídku Safari, kde již najdete položku Nastavení.

Vytvoření profilu v Safari

Na záložce Profily si pak snadno vytvoříte libovolné další profily, které jsou odlišené názvem, barvou a ikonou. Záložky a oblíbené stránky můžete také volitelně sdílet mezi nimi.

Vytvoření profilu v Safari

Přepínání profilů je pak k dispozici v okně prohlížeče vlevo v horním panelu nástrojů, je ale rychle dostupné také například z docku, kde stačí na ikonu Safari kliknout pravým tlačítkem myši a rychle otevřít nové okno daného profilu.

Profily Safari v docku

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.