Jak rozdělit nebo spojit PDF na Macu aneb kouzla v aplikaci Náhled

Tipy Návody

Určitě jste již narazili na situaci, kdy bylo potřeba dokument ve formátu PDF o více stránkách rozdělit například na samostatné stránky, nebo naopak více souborů spojit do jednoho. Dobrá zpráva je, že aplikace Náhled toho zvládne mnohem více.

Napsal Martin Světlík

Jak rozdělit nebo spojit PDF na Macu aneb kouzla v aplikaci Náhled

Jakmile na Macu totiž otevřete dokument ve formátu PDF ve výchozí aplikaci Náhled, můžete rovnou vytvářet nové soubory ze samostatných stránek, měnit jejich pořadí, odebírat libovolné stránky a nebo dokonce spojovat PDF dokumenty dohromady.

Vše co potřebujete jsou miniatury

Pokud v otevřeném dokumentu nevidíte náhledy v bočním panelu, stačí si je jednoduše pomocí tlačítka bočního panelu vlevo nahoře zobrazit.

Miniatury v aplikací náhled

Pak už stačí jen drag & drop

Jakmile jsou miniatury v bočním panelu viditelné, stačí libovolnou stránku nebo klidně více stránek označit, chytnout kurzorem myši a přesunout rovnou na plochu nebo do libovolné složky. Vznikne nový soubor ve formátu PDF, který bude obsahovat pouze tyto stránky.

Nový soubor PDF z aplikace Náhled

Stejně to bude fungovat i opačným směrem. Jakmile chytnete jiný soubor ve formátu PDF a přesunete jej do bočního panelu, dojde ke spojení souborů.

Spojení PDF souborů v aplikaci Náhled

Pomocí tlačítka + ve spodní levé části okna můžete kromě toho přidat i úplně prázdnou stránku případně rovnou nový obrázek vyfotit nebo naskenovat na mobilních zařízeních.

Nabídka v aplikaci Náhled

Pro smazání stránek z PDF dokumentu je stačí opět označit v bočním panelu a jednoduše odebrat pomocí klávesy ⌫ Backspace.

Pomohl Vám tento článek? Můžete mě pozvat na kávu ☕️.

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

První Mac připravuje Martin Světlík

Jsem dlouholetý a nadšený uživatel produktů společnosti Apple a již více jak 13 let pomáhám uživatelům a firmám používat jejich jablečná zařízení efektivně tak, aby jim usnadnila každodenní práci.

Čist více

Přihlaste se k odběru newsletteru

Tipy pro váš Mac. Přibližně jednou měsíčně.