macOS Sierra a iOS 10 přinášejí dvoufaktorové ověření. Nepodceňujte bezpečnost svých dat.

macOS Návody

Po dvoufázovém ověření nabízí Apple zcela nový způsob zabezpečení vašich dat, dvoufaktorové ověření, které slibuje větší bezpečnost a také pohodlí. Pouze bezpečné heslo nestačí a z důvodu citlivých dat, která na iCloudu uchováváme, se vyplatí věnovat pár minut času pro vyšší úroveň zabezpečení vašeho účtu.

macOS Sierra a iOS 10 přinášejí dvoufaktorové ověření. Nepodceňujte bezpečnost svých dat.

Více informací bylo řečeno již v minulém článku o dvoufázovém ověření. Pokud jste si podle něj dvoufázové ověření aktivovali, tak v prvním kroku je třeba jej vypnout v části Zabezpečení na stránce Spravujte své Apple ID.

Jak nastavit dvoufaktorové ověření

1. Spusťte na vašem Macu Předvolby systému (buď pomocí ikony v docku nebo pomocí nabídky Apple v horním řádku nabídek).

2. Přejděte do nastavení iCloud.

3. Klikněte na tlačítko Podrobnosti o účtu.

Předvolby iCloudu

4. Přejděte na záložku Zabezpečení kde ve spodní části naleznete tlačítko Nastavit dvoufaktorové ověření…

Zabezpečení iCloudu

5. Potvrďte tuto volbu pomocí tlačítka Nastavit.

Nastavit dvoufaktorové ověření

6. Pokud máte k danému Apple ID přihlášena zařízení se starší verzí systému iOS nebo OS X, budete na tento fakt upozorněni. I tam bude dvoufaktorové ověření fungovat, jen je třeba ověřovací kód napsat za heslo.

Starší zařízení a dvoufaktorové ověření

7. V dalším kroku zadejte vaše telefonní číslo, na které chcete zasílat bezpečnostní kód pro ověření.

Telefonní číslo pro ověřovací kód

8. Zadejte ověřovací kód, který jste obdrželi SMS zprávou a dvoufaktorové ověření je nastaveno.

Zadání kódu pro ověření

Jakmile se v budoucnu budete přihlašovat k vašemu účtu Apple ID, budete muset přihlášení potvrdit na jiném zařízení případně pomocí SMS zprávy na základě šestimístného kódu.

Závěrem

Mohl bych zde pokračovat o tom, jak moc je bezpečnost v dnešní době důležitá. Ale místo toho mám pro vás pouze doporučení, abyste s nastavením dvoufaktorového ověření neváhali. Zabere to pár minut a nijak to neomezí vaše pohodlí. Nepodceňujte bezpečnost dat obecně, nejen v případě Apple ID. Proto také doporučuji si projít nastavení dalších služeb jako je Google, Dropbox, Facebook atp. a vyšší úroveň zabezpečení zapnout i tam.

Odemykejte váš Mac pomocí Apple Watch

macOS Sierra přináší v kombinaci s watchOS 3 možnost odemykat váš Mac pomocí hodinek namísto zadávání hesla. K tomu musí být zapnuto dvoufaktorové ověření. V dalším kroku pak v Předvolbách systému přejděte do části Zabezpečení a soukromí a na záložce Obecné naleznete možnost Povolit odemykání Macu z Apple Watch.

Tip

Potřebujete odbornou pomoc?

Nabízím individuální konzultace a školení zaměřené na všechny produkty společnosti Apple. Neváhejte vyplnit nezávaznou objednávku a co nejdříve Vás budu kontaktovat.

Nezávazná objednávka

Newsletter

Pouze zajímavý obsah. Žádná reklama.